در دیدار با سفیر سوریه

امیرعبداللهیان: به حمایت قاطع خود از سوریه ادامه می دهیم

امیرعبداللهیان: به حمایت قاطع خود از سوریه ادامه می دهیم

پارلمان ایران دات کام: شفیق دیوب سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل ملاقات و گفتگو کرد.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران اظهار داشت: « آمریکا با اعمال تحریم های اقتصادی، تحت عنوان قیصر، جنگ تروریستی مقابل سوریه را حالا با ابزار تروریسم اقتصادی اعمال می کند.»

وی با اشاره به روابط ریشه دار، دوستانه و برادرانه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه اظهار داشت: «سوریه در خط مقدم جبهه مقاومت است و جمهوری اسلامی ایران با قدرت در کنار سوریه خواهد ماند و به حمایت قاطع خود از ملت و رهبری سوریه ادامه می دهد.».

دستیار ویژه رئیس مجلس با اشاره به سیاست غیرسازنده و مداخله جویانه آمریکا در منطقه و جهان اضافه کرد: «اصرار آمریکا برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران پدیده جدیدی نیست. ما هم با دموکرات ها و هم با جمهوریخواهان آمریکا مذاکره کردیم. حاکمان کاخ سفید فقط ماسک خودرا تغییر می دهند ولی آشکارا پیمان شکنی و خیانت می کنند.»

وی افزود: «اوباما در دوره خود نشان داد که باوجود استفاده از دستکش مخملی، دندان های خون آشامی مقابل ملت ایران دارد و فقط دنبال سیاست مذاکره برای مذاکره بود. بی شک اوباما در زمان خود نقض برجام را کلید زد. ترامپ نامتعادل که محصول لیبرال دموکراسی شکست خورده امریکا بود نیز چهره واقعی آمریکا را نشان داد.»

امیرعبداللهیان همین طور اظهار داشت: «امروز آمریکای بایدن بار دیگر از مذاکره مستقیم با ایران سخن می گوید. اما آمریکا فقط یک راه دارد و آن اقدام عملی در لغو کامل تحریم هاست. بایدن همین طور باید نسبت خودرا در اقدام کاخ سفید و ترور سردار سلیمانی قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم روشن سازد. ملت ایران هیچ گاه این جنایت را فراموش نخواهد کرد و مسئولیت حقوقی دولت آمریکا به عنوان آمر و عاملان ترور فرودگاه بین المللی بغداد متوجه حکومت بایدن نیز هست.»

مدیرکل امور بین الملل مجلس، سفر گروههای دوستی پارلمانی، و کمیسیون های تخصصی دو کشور را عامل مهمی برای افزایش و تقویت تعاملات فیمابین دانست و از سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه به دمشق در آینده نزدیک آگاهی داد.

شفیق دیوب سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران نیز در این دیدار، با اشاره به امضای سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران و چین اظهار داشت: « توافق ایران و چین دستاورد بزرگی است که موازنه قوا را تغییر داد».

سفیر سوریه موضع به جا و موثر جمهوری اسلامی ایران در روند مذاکرات هسته ای را مهم بر شمرد و گفت: « رفتار آمریکا با ایران در مذاکرات هسته ای نه فقط برای کشورهای 4+1 بلکه برای همه کشورهای منطقه و جهان پر اهمیت و عبرت انگیز است. اتخاذ موضع ایران در لغو کامل تحریم ها و گرفتار مذاکرات طولانی و بی اثر نشدن، منطقی وعزتمندانه است».

شفیق دیوب از حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از رهبری، مردم و دولت سوریه تشکر و تاکید کرد: « درک عمیق مردم سوریه از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران قابل چشم پوشی نیست و مساعدت دولت، مردم و رهبری جمهوری اسلامی ایران در حافظه تاریخی مردم سوریه برای همیشه باقی خواهد ماند و به آن افتخار می کنیم».

منبع:

1400/01/20
21:33:45
0.0 / 5
925
تگهای خبر: دولت , رهبری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳