در نشست شورای معاونان و مشاوران مجلس

قالیباف: میان كارگزاران نظام و مردم نباید فاصله باشد

قالیباف: میان كارگزاران نظام و مردم نباید فاصله باشد

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیس مجلس با اعلان اینکه در نظام اسلامی نباید هیچگونه فاصله ای میان کارگزار و مردم باشد، اظهار داشت: حتی به دلایلی همچون لطمه دیدن از مسائل کرونا و در خطر بودن جان نیز نمی توان از مردم فاصله گرفت، اما متاسفانه ما از این نوع نگاه فاصله گرفته ایم.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بامداد امروز ( چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه) با مدیران کل بخش های مختلف مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به اینکه ایجاد رقابت و تلاش جمعی و تحول ضروری می باشد، اظهار داشت: در غیر این صورت روزمرگی همچون خاک مرده ای بر ما پاشیده می شود و گویی بود و نبود ما فرقی ندارد و احساس بی هویتی خواهیم کرد، پس هدف و فلسفه برگزاری این جلسات ایجاد رابطه بیشتر و برادری و انس و الفت باشد.
وی با اعلان اینکه در نظام اسلامی هیچگونه حجاب و فاصله میان کارگزار و مردم نباید وجود داشته باشد، اظهار داشت: حتی به دلایلی همچون بیماری کرونا و در خطر بودن جان نیز نمی توان از مردم فاصله گرفت، اما متاسفانه ما از این فضاها فاصله گرفته ایم.
قالیباف با یادآوری روزهای جنگ تحمیلی، اظهار داشت: شاید چنین فضاهایی از نظر خیلی از مدیران رویایی به نظر آید، اما ما نبود این فاصله ها را در روزهای جنگ تحمیلی به کرات دیده و تجربه کرده ایم، بدین سبب باید گفت؛ پشت خاکریزها، نماد و مصداقی از اخوت، برادری و همراهی رزمندگان و جان برکفان وطن بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به ضرورت اعتماد مدیران و مسئولان به یکدیگر همچون زمان جنگ تحمیلی اصرار کرد و اظهار داشت: آن زمان در مخیله کسی خطور نمی کرد که مثلاً برادری که در جبهه صحبت می کرد، قصد و هدفش مسائل دیگری است اما این روزها چنین نیست.
وی بیان کرد: بهتر است در ایام معنوی ماه مبارک رمضان از خدا بخواهیم این نوع باورها را در ما بپروراند و وجدان مان همیشه بیدار باشد، همین طور هیچ وقت در زندگی خود به دنبال مکر برای دیگران نباشیم، بلکه کار خودرا با سیاست، دقت، ایمان، وجدان و تلاش انجام دهیم، حتی اگر طرف مقابل هرکاری را انجام دهد بدانیم که " وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ" بنا براین همه مسائل را باید به خدا سپرد، چونکه اگر رابطه خودرا با خدا درست نماییم، خدا رابطه مان را با مردم، درست خواهدنمود.
رئیس قوه مقننه کشورمان با اعلان اینکه ایمان داشته باشیم که عزت و ذلت به دست خداست، اضافه کرد: امیدوارم همه در حق هم دعا نماییم و از خداوند بخواهیم در شروع ماه مبارک رمضان این تحول را در یکایک ما به وجود آورد و خداوند توفیق بندگی و خدمت را به همه ما در مقابل این مردم شریف بدهد.
منبع:

1400/01/25
21:34:15
0.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴