فلاحی:

ضمانت استقامت نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است

ضمانت استقامت نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است

یک عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تشریح راهکارهای افزایش مشارکت انتخاباتی مردم، اظهار داشت: ضمانت استقامت نظام در مقابل دشمنان حضور گسترده مردم در انتخابات است.


حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا، با تکیه بر ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو اظهار داشت: از آغاز انقلاب تا به امروز ثابت شده است که مردم ما در همه انتخابات ها بالاترین حضور و مشارکت را به نمایش گذاشتند، هیچ کشوری حتی کشورهای مدعی دموکراسی و کشورهای لیبرالیستی نه این میزان از مشارکت گسترده را شاهد بوده و نه این تعداد انتخابات را برگزار کرده است، حتی در دوره ای از تاریخ انتخابات های آمریکا، انتخابات دور دوم بوش پسر مشارکت بسیار پایینی را شاهد بودند، بگونه ای که با حکم دادگاه قانون اساسی به ریاست جمهوری رسید.
وی ادامه داد: در کشور ما حضرت امام (ره)فرموده بودند که “میزان رای ملت است” و رهبر معظم انقلاب هم بحث حضور حداکثری را مطرح می کنند، چون که ضمانت استقامت نظام در مقابل دشمنان همین حضور گسترده مردم در انتخابات است، در واقع این حضور حداکثری این پیام را به جهان مخابره می کند که مردم پای این نظام ایستاده اند و جمهوری به معنای واقعی در این کشور تحقق پیدا کرده است.
نماینده مردم همدان خاطرنشان کرد: در کشور ما تمامی مشارکت های انتخاباتی بالای ۵۰ درصد بوده است، البته در انتخابات اخیر مسائل اقتصادی کمی در این مورد تأثیر داشت، اگر در انتخابات پیش رو مشارکت پایین را شاهد باشیم دیگر دشمنان این مورد را رها نمی کنند و می گویند به علت مشارکت پایین در انتخابات دیگر نظام مقبولیتی ندارد و مردم از آن استقبال نمی کنند.
فلاحی همینطور درباره اینکه چگونه میتوان انگیزه مردم برای مشارکت در انتخابات را برانگیخت و چه مصادیقی این امر را تحریک و تشدید می کند، اظهار داشت: اگر بخواهیم این مشارکت افزایش پیدا کند رسانه ها باید در این قسمت کار کنند، یعنی باید تشریح شود که اولویت های نظام به معنای واقعی چیست؟ نباید بگونه ای باشد که برخی در چارچوب شعارهای پوچ و پوشالی ذهن مردم را منحرف کنند.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: امروز اولویت کشور بحث معیشت و اقتصاد مردم، کاهش تورم، افزایش ارزش پول ملی، اشتغال جوانان، دیپلماسی فعال و پیش برنده و ازدواج و فرزند آوری است، باید برای مردم تشریح شود که حالا اولویت کشور ما این مسائل است نه صدای شجریان و یا فلان موضوعی که به جای اولویت واقعی جا می زنند. امروز نیاز مردم این است که به شخصی اعتماد کنند که به این اولویت ها توجه کند و فردی جهادی و عملگرا باشد.
فلاحی سوء مدیریت و عملکرد غلط برخی مسئولان در رابطه با معیشت مردم را در کاهش میزان تمایل مردم به مشارکت در انتخابات موثر دانست.1400/01/27
21:55:03
0.0 / 5
813
تگهای خبر: آموزش , حكم , دادگاه , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵