بذرپاش بیان كرد

حسابرسی از 20 سرفصل برنامه ششم در دستور كار دیوان محاسبات

حسابرسی از 20 سرفصل برنامه ششم در دستور كار دیوان محاسبات

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیس کل دیوان محاسبات اظهار داشت: حسابرسی ۲۰ سرفصل برنامه ششم توسعه را در دستور کار قرار داده ایم تا در برنامه هفتم، تصمیم سازی مناسب تری شکل بگیرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، به نقل از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، مجمع نمایندگان استان گلستان با حضور در دیوان محاسبات کشور، با مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات دیدار کردند.
در این دیدار، بذرپاش ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته طی ۹ ماه گذشته، به برنامه های دیوان محاسبات برای سال ۱۴۰۰ پرداخت و اظهار داشت: درصدد هستیم مبحث نظارت بر بودجه، همزمان با اجرا صورت گیرد و بدین منظور، گزارش های اجرای بودجه در دستگاههای اجرایی در بازه زمانی ۲ ماهه تهیه و در اختیار نمایندگان محترم قرار خواهد گرفت.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور تحقق شعار سال را در اولویت دانست و از دستور کار قرار دادن ۵ قانون اصلی حوزه تولید در کنار قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، اطلاع داد.
۵ قانون اصلی در رابطه با حوزه اصلی عبارتند از:
- قانون رفع موانع تولید و رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور
- قانون پشتیبانی از شرکت ها وموسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات
- قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار
- قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی
- قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز
وی در پایان، با تکیه بر اختصاص حداقل یک سوم از زمان خود به رتق و فتق امور و هماهنگی بین دستگاههای اجرایی در جهت حل مسائل، پیرامون شروع تدوین برنامه هفتم توسعه عنوان کرد: ۴ سال از برنامه ششم می گذرد و حسابرسی ۲۰ سرفصل این برنامه را در دستور کار قرار داده ایم تا در برنامه هفتم، تصمیم سازی مناسب تری شکل بگیرد.
در این جلسه، مسؤلان اداره کل دیوان محاسبات در استان گلستان گزارشی از اقدامات خویش را عرضه کردند و در ادامه، برخی از اعضای مجمع نمایندگان استان گلستان به بیان دیدگاه ها و مباحث مدنظر خود پرداختند.
براساس گزارش اداره دیوان محاسبات استان گلستان:
- بررسی تسهیلات پرداختی از محل منابع صندوق توسعه ملی بابت طرح ها و پروژه های جهاد کشاورزی و منابع طبیعی با تکیه بر تأثیر آن بر اشتغال استان
- بررسی رعایت الزامات قانونی در واگذاری مجتمع های پرورش میگوی شیلات استان به بخش غیردولتی
- بررسی معوقات بانکی و مالیاتی (عدم وصول صحیح درآمدها)
- بررسی عملکرد دستگاههای اجرایی در مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از حریم های قانونی
- بررسی آثار سموم آفات نباتی بر محصولات کشاورزی، بررسی اعتبارات اختصاص یافته به طرح اقدام ملی مسکن
از جمله گزارش های اولویت داری بود که در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۹ عرضه شده است و اخبار آن، متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.
تقدیر از گزارش بموقع تفریغ و گزارشات موضوعی مناسب و عرضه بهنگام آنها به نمایندگان و همینطور برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دیوان محاسبات در مجلس، تداوم اطلاع نمایندگان از گزارش ها، تشکر از رویکرد جدید دیوان محاسبات در ارتباط گیری با نمایندگان مجلس، تقاضای رسیدگی به برخی موضوعات استانی، ضرورت نظارت موثر بر چگونگی تخصیص و اجرای بودجه در استان ها، پشتیبانی از سرعت گرفتن اقدامات و ارسال گزارش ها در دیوان محاسبات، ضرورت نظارت حداکثری دیوان محاسبات بر عملکرد بانک ها و شهرداری ها، ابتکار عمل در نحوه ی نظارت بر اجرای بودجه و توجه به حقوق کشاورزان همچون موضوع هایی بود که در سخنان نمایندگان مجمع استان گلستان عنوان شد.
در آخر این جلسه، مهرداد بذرپاش با معرفی غلامحسین زارعی بعنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات در استان گلستان، از زحمات سید احمد حسینی زاده مدیرکل سابق که به مقام بازنشستگی نائل آمده، تقدیر به عمل آورد.
منبع:

1400/02/02
17:54:14
0.0 / 5
835
تگهای خبر: برنامه , پروژه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام