قادری:

با تعیین گزینه های قطعی جریانات سیاسی، شور انتخاباتی ایجاد می شود

با تعیین گزینه های قطعی جریانات سیاسی، شور انتخاباتی ایجاد می شود

یک نماینده اصولگرای مجلس سردی فضای انتخابات را تا حدی به مشکلات معیشتی مردم مرتبط دانست و اظهار داشت که در صورت مشخص شدن گزینه های قطعی جریانات سیاسی، فضا انتخاباتی خواهد شد و شور و هیجان ایجاد می شود.


جعفر قادری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به مشکلاتی که مردم در حوزه اقتصادی با آن دست و پنجه نرم می کنند و مشکلات معیشتی آنها، فضای انتخابات قدری سرد است، از طرفی به دلیل محدودیت های کرونایی امکان برگزاری جلسات انتخاباتی به صورت حضوری وجود ندارد و بخشی از مردم هم دسترسی به فضای آنلاین جهت شرکت در مباحثات این بخش را ندارند. شاید انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ بنابراین شور و هیجان دوره های پیش را ندارد.
وی ادامه داد: در این شرایط صدا و سیما و همینطور برگزاری نشست های مجازی می تواند کمک نماید به سمتی برویم که مردم برای حضور در انتخابات احساس لزوم کنند. همینطور جریان های سیاسی کشور به صورت قطعی گزینه های خویش را مشخص نکردند، آنها باید گزینه هایشان را مشخص کنند که مردم کم کم تکلیف خویش را بدانند و فضا انتخاباتی شود و شور و هیجان ایجاد شود، البته شاید این کار قدری سخت باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: در عین حال بحث اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری هم قدری ایجاد مشکل کرده، شورای نگهبان باید در این حوزه تعیین تکلیف کند، گرچه گزینه های اصلی خیلی شامل محدودیت های موجود در این قانون نمی شوند ولی به هر حال شاید عده دیگری هم بنای ورود به انتخابات داشته باشند که باید سریع تعیین تکلیف شود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: با عنایت به این که اولویت اول مردم مباحث اقتصادی می باشد و سردی فضای انتخابات هم تا حدی به همین مبحث برمی گردد، نیاز است جناح ها و جریانات سیاسی برنامه های خویش را برای حوزه اقتصادی بیان کنند و بگویند چه برنامه هایی جهت استفاده از ظرفیت های اقتصادی دارند، چطور می خواهند عقب افتادگی ها را جبران کنند و شکاف ها را پر کنند و چطور می خواهند از ظرفیت سرمایه های خارجی استفاده کنند.
قادری افزود: کاندیداها همینطور باید بگویند که برخوردشان با برجام و سند استراتژیک با چین چه خواهد بود و آیا آنها برای توسعه سندهای اینچنینی با کشورهای دیگر برنامه ای دارند یا نه؟ بگویند برنامه شان برای بحث سرمایه گذاری و فاینانس چیست و برای تحرک بخشی به اقتصاد داخلی و ظرفیت های بومی و فعل کردن بورس چه برنامه ای دارند؟
وی با اشاره به اینکه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید برنامه خویش را برای تعامل با قوای مقننه و قضائیه اعلام کنند، اظهار داشت: آنها باید بگویند برای همراستا کردن همه قوا چه برنامه هایی دارند؟ البته مردم از یک طرف به برنامه های کاندیداها توجه می کنند و از سوی دیگر عزم، اراده و عملکرد و سوابق کاندیداها برایشان مهم می باشد که ببینند آنها چقدر در اجرای برنامه های جدی هستند؟ آیا گزینه های پا به کاری هستند یا می خواهند به صورت غیر حضوری در اتاق های در بسته تصمیم گیری کنند و ارتباطی با ارکان قوه مجریه نداشته باشند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در انتها تصریح کرد: متاسفانه برخی از افرادی که در جایگاه اجرایی قرار می گیرند ارتباطشان را با جایگاه های دیگر قطع می کنند و تلاش می کنند با ایجاد اختلاف، مشکلاتی به وجود بیاورند. در صورتیکه فضای ریاست جمهوری، فضای کار، تلاش و سازندگی است و باید از همه ظرفیت ها برای تعامل بهره برد تا فرصت از دست نرود و فضای تعامل بین سه قوه هم فراهم گردد.
منبع:

1400/02/04
10:10:13
0.0 / 5
883
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳