شریعتی:

محور گفتمان جریان های سیاسی در انتخابات باید امیدآفرینی باشد

محور گفتمان جریان های سیاسی در انتخابات باید امیدآفرینی باشد

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر گفتمان افراد و جریان های سیاسی حاضر در رقابت های انتخاباتی بر اساس برنامه عملکردی باشد بطور قطع انگیزه مردم هم برای مشارکت در انتخابات بالا می رود.


غلامرضا شریعتی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به راهکارهای افزایش انگیزه مردم برای مشارکت در انتخابات، بیان نمود: رضایتمندی مردم از نحوه اداره کشور توسط دستگاههای اجرایی یقینا یکی از پارامترهای اساسی در افزایش انگیزه آنها برای حضور در انتخابات به حساب می آید. اگر مردم ببینند مدیر و مسئولی که با رای آنان انتخاب شده، برای بهبود زندگی مردم و رضایتمندی آنان تلاش می کند، بطور قطع از حضور در انتخابات دریغ نخواهند کرد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: از طرفی باید از گفتمان هایی که در آستانه انتخابات مسائل منفی را در جامعه پمپاژ می کند، پرهیز شود. باید گفتمانی در رقابت های انتخاباتی حاکم باشد که به مردم امید دهد با تغییر شرایط و روی کارآمدن دولت بعدی زندگی مردم بهبود خواهد یافت. اگر گفتمان افراد و جریان های سیاسی حاضر در رقابت های انتخاباتی بر اساس برنامه عملکردی باشد بطور قطع انگیزه مردم هم برای مشارکت در انتخابات بالا می رود.
نماینده مردم بهشهر در مجلس خاطرنشان کرد: محور گفتمان افراد، احزاب و جریان های سیاسی که وارد عرصه رقابت های انتخاباتی می شوند، باید امید آفرینی باشد. مردم باید باور کنند که با روی کارآمدن دولتی برنامه محور، مشکلات آنان کاسته می شود و شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: از طرفی در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور فراز و فرودهای زیادی داشته است اما دستاوردهای بلندی هم داشته ایم. این دستاوردها حاصل مشارکت بالای مردم در انتخابات و حضور بموقع در عرصه های حساس تاریخی است. در هر جا که حضور پررنگ مردم را در صحنه داشتیم آنگاه قدرت سیاسی ما در عرصه بین المللی ارتقا یافته است.
وی ادامه داد: اگر برای مردم تبیین شود که حضورشان در انتخابات در ارتقا و حفظ قدرت ملی کشور موثر است؛ با انگیزه بالاتری در انتخابات مشارکت خواهند داشت.
منبع:

1400/02/04
20:43:19
0.0 / 5
1032
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳