مالكی:

استان های شرقی كشور در مقابل ورود ویروس هندی لطمه پذیر هستند

استان های شرقی كشور در مقابل ورود ویروس هندی لطمه پذیر هستند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لطمه پذیری در مرزهای شرقی از جهت ورود ویروس کرونای هندی وجود دارد اظهار داشت که وزارت بهداشت باید فکر اساسی برای استان های شرقی کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان کرده و ترددها را کنترل کند.


فداحسین مالکی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: موضوع کرونای هندی خیلی جدی است طبق اطلاعات به دست آمده بوسیله پاکستان به افغانستان منتقل شده و جلال آباد پاکستان را آلوده کرده است. اگر این موج خطرناک به مرزهای شرقی برسد منتظر فاجعه باشیم.
وی افزود: متاسفانه در مرزهای شرقی وضعیت سیستم بهداشتی در پایین ترین شرایط ممکنست و توان مدیریتی لازم را ندارد که بتواند سلامت مردم را در مقابل این ویروس وحشی تضمین کند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: قرار شده پروازهای هوایی پاکستان و هندوستان لغو شود اما خطر از مرز زمینی وجود دارد. لطمه پذیری در مرزهای شرقی می بینیم پس باید وزارت بهداشت فکری اساسی برای استان های شرقی به ویژه سیستان و بلوچستان انجام دهد که به شدت لطمه پذیر است.
مالکی با تاکید بر لزوم کنترل ترددها در مرزهای شرقی اظهار نمود: مرزهای شرقی به خاطر وسعت زیاد و صعب العبور بودن گاهی با ترددهای زیاد افراد مواجه می باشد که همین تردد می تواند منطقه و استان های مرزی و بعد کشور را آلوده کنند. در این شرایط مدیریت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بسیار ناتوان است. ما نگران ورود موج خطرناک به استان سیستان و بلوچستان هستیم انتظار می رود آقای نمکی به این مساله ورود جدی کند و با برخوردهای مدیریتی شرایط به شکلی پیش رود تا این استان به ویروس وحشی کرونای هندی آلوده نشود چون نتیجه اش آلوده شدن کل کشور خواهد بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در آخر اظهار داشت که باید اقدامات لازم برای مقابله با ویروس هندی به کشور صورت گیرد که مهم ترین آن کنترل مرز با استان سیستان و بلوچستان است.1400/02/08
22:28:22
0.0 / 5
1109
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴