دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان:

ایجاد منطقه آزاد اینچه برون موجب توسعه همه جانبه گلستان می شود

ایجاد منطقه آزاد اینچه برون موجب توسعه همه جانبه گلستان می شود

به گزارش پارلمان ایران دات کام گلستان دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان اظهار داشت: با ایجاد منطقه آزاد اینچه برون، شاهد توسعه همه جانبه در گلستان و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان خواهیم بود.غلامعلی کوهساری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه بحث ایجاد منطقه آزاد اینچه برون از سال ۱۳۹۲ مطرح گردیده است، اظهار نمود: این مساله دو بار هم در مجلس نهم پیگیری شد؛ یک دفعه مغایر با برنامه پنجم توسعه دانسته شده بود و نمایندگان مجلس به آن رای نداند و بار دوم پس از در مسافرت رئیس جمهور به استان گلستان و وعده ای که داده شد، مجدداً لایحه ایجاد منطقه آزاد اینچه برون به مجلس ارسال و در نهایت در مجلس رای آورد و به شورای نگهبان ارسال شد.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان ایراداتی به این لایحه بیان کرد که پس از اصلاحات آن با تصمیم نهایی از طرف نمایندگان مجلس به خاطر عدم رای از طرف شورای نگهبان، به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد که در نهایت روز گذشته در مجمع به تصویب رسید.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان اشاره کرد: با ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در شرق دریای خزر می توانیم مراودات تجاری و تجاری کشورمان را با چین بعنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان کشور گسترش دهیم که این مسئله به بهبود وضعیت اقتصادی کشورمان و استان کمک خواهدنمود.

کوهساری بیان کرد: علاوه بر این می توانیم از این فرصت برای بسط ارتباطات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اوراسیا و آسیای میانه و همین طور ایجاد کریدور شمال به جنوب کشورمان استفاده نمائیم.

وی اظهار داشت: امیدواریم با مدیریت صحیح و برنامه ریزی اصولی شاهد توسعه گلستان در زمینه های مختلف و افزایش درآمد استان و محو محرومیت ها باشیم.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان با اشاره به اینکه نباید زحمات دیگران را نادیده گرفت و همه باید تلاش نماییم از این فرصت به وجود آمده نهایت بهره را ببریم، اظهار داشت: از همه کسانی که برای ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در شمال کشور و استان گلستان زحمت کشیدن تشکر می کنم.

منبع:

1400/02/17
17:03:54
0.0 / 5
949
تگهای خبر: برنامه , تصویب , طرح , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳