صباغیان بافقی:

مشكل اصلی كشور قانون گریزی است

مشكل اصلی كشور قانون گریزی است

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس اسلامی با اشاره به اینکه مشکل ما در تحریم و در بحث های جناحی نیست، تصریح کرد: مشکل اصلی کشور در قانون گریزی است.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم بافق و مهریز در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: ایران اسلامی دارای منابع غنی و معادن فراوانی است، از نیروی انسانی و جمعیت خوبی برخوردار بوده، دارای نظامی مستقل و رهبری هوشمند است و همینطور دارای موقعیت استراتژیک بسیار مناسبی است، اما امروز که دهه پنجم انقلاب را می گذرانیم چرا عدالت بعنوان شعار اصلی جامعه محقق نشده است؟ همینطور چرا فاصله طبقاتی روزانه بیشتر می شود و شاهد انجام ساخت و سازهای غیر مجاز هستیم؟
نماینده مهریز و بافق در مجلس اضافه کرد: همینطور باید پاسخ داده شود چرا کیفیت کالاها مناسب نمی باشد و ۶۰ درصد بودجه سالیانه محقق می شود و ۷۰ الی ۷۵ درصد برنامه پنج ساله توسعه اجرایی نشده است؟ علت این مشکلات چیست؟ چرا روزی سرمایه های مردم در موسسات مالی و روزی دیگر در بورس از بین می رود؟ چرا برخی حقوق های نجومی دریافت می کنند؟ چرا برخی دارای خانه های مجلل هستند اما برخی دیگر کارتن خواب هستند؟ بسیاری از وقت ها ما در این خصوص مباحث جناحی و گروهی را بیان می نماییم اما باید توجه داشت که مردم زیر فشار اقتصادی در حال نابودن شدن هستند.
صباغیان بیان نمود: مشکل اصلی ما قانون گریزی و دور زدن قانون و پارتی بازی بخصوص در میان مسؤلان است، مشکل ما در تحریم و در بحث های جناحی نیست، بروز فساد و ایجاد اقلیتی ثروتمند و اکثریتی محروم همچون نتایج قانون گریزی است، مجلس متولی قانون و نظارت است بنابراین تا زمانی که مجلس به جایگاه خودش بازنگردد، مشکلات حل نخواهد شد، امروزه مجمع تشخیص مصلحت، شورای هماهنگی اقتصادی، شورایعالی فرهنگی، شورایعالی فضای مجازی و غیره در حال قانون گذاری هستند و مجلس ضعیف شده و نمی تواند نظارت کند، قانون راهبردی نگارش می شود اما عمل نمی گردد، قانون باید بر کشورمان حاکم شود.
این عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس اسلامی در انتها افزود: آقایان دیپلمات به وعده های آمریکا و اروپا دل خوش نکنید چونکه آنها تا زمانی که اقتدار را از کشور ما نگیرند، تحریم ها را بر نمی دارند، آبنبات و شکلات می دهند بنابراین توجه داشته باشید شکلات نگیرید و حقوق مردم را بگیرید، آقای قالیباف گفتید این قرارداد باید در شورایعالی امنیت ملی مطرح شود در حالیکه این مورد باید در مجلس تصویب شود.1400/02/19
15:18:17
0.0 / 5
920
تگهای خبر: برنامه , تصویب , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام