حاشیه های تنش در جلسه دبیران كل احزاب بخاطر حضور قائم مقام كروبی در جلسه

حاشیه های تنش در جلسه دبیران كل احزاب بخاطر حضور قائم مقام كروبی در جلسه

پارلمان ایران دات كام: دومین دوره انتخابات دبیران كل احزاب برای عضویت در كمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی امروز در حالی انجام شد كه حدود نیمی از دبیران كل همچون محمود صادقی، محمد رضا باهنر، حسین كمالی، جواد امام و 20 نفر دیگر به نشانه اعتراض سالن را ترك كردند اما با این همه انتخابات اجرا شد.


قائم مقام حزب اعتماد ملی كه از افرادی بود كه حضورش بجای كروبی با اعتراض برخی روبرو شده بود و قبل از بقیه جلسه را ترك كرد، از حواشی جلسه امروز انتخاب نمایندگان دبیران كل احزاب در كمیسیون ماده ۱۰ روایت كرده است. الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به حواشی جلسه امروز انتخاب نمایندگان دبیران كل احزاب در كمیسیون ماده ۱۰ در گفتگو با ایلنا، عنوان كرد: از جانب وزارت كشور دبیران كل احزاب امروز برای انتخاب نماینده احزاب در كمیسیون ماده ۱۰ دعوت بودند. طبق قانون احزب، باید باید یك نفر از احزاب ملی و یك نفر از احزاب استانی در این كمیسیون حضور داشته باشند. وی ادامه داد: از آنجایی كه دبیركل ما آقای كروبی در حصر هستند، امروز از وزارت كشور با ما تماس گرفتند كه بر همین مبنا من بجای ایشان و بعنوان قائم مقام در این جا حضور داشته باشم، ظاهرا از مجموعه فرهنگیان هم چون آقای كمیجانی زندان است، قائم مقامش آمده بودند.
قائم مقام حزب اعتماد ملی تصریح كرد: در این نشست بنا بر این كه ما بجای دبیران كل احزابمان حضور داشتیم حواشی با تذكر آقای زارع فومنی بوجود آمد. كمیسیون ماده ۱۰ دستورالعملی را مشخص كرده بود كه در این نشست به چه شكل جلسه اداره شود و تصویب كرده بود سه حزب كه دبیرانشان امكان حضور ندارند، قائم مقام های دبیرانشان حضور داشته باشند كه در اینجا زیر این مصوبه زدند و جلسه به هم خورد. حضرتی با اشاره به اینكه زیرپا گذاشتن دستورالعمل كمیسیون ماده ۱۰ است كه كمیسیونی فرا قوه ای است، درست نبود، اظهار داشت: در این كمیسیون نماینده قوه قضائیه و مقننه و مجریه حضور دارند اما به راحتی و در روز روشن مصوبه خودرا زیر پا گذاشتند، برای همین هم ما جلسه را ترك كردیم و جلسه از رسمیت افتاد. ۲۷۲۱۴


منبع:

1398/08/03
14:42:40
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: تصویب , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳