در نامه ای سرگشاده به مردم؛

تشریح برنامه های قاضی زاده در انتخابات ریاست جمهوری

تشریح برنامه های قاضی زاده در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش پارلمان ایران دات کام نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای سرگشاده به مردم ضمن تشریح علت ثبت نامش در انتخابات ریاست جمهوری، توضیحاتی در مورد برنامه هایش ارائه نمود.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری نامه ای خطاب به مردم منتشر نمود که متن آن به شرح زیر است:
باسمه تعالی
سخنی با ملت بزرگ ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

‎فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولَئِکَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِکَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ؛ پس بشارت ده به آن بندگان من که به سخن گوش فرامی‏ دهند و بهترین آنرا پیروی می کنند اینانند که خدایشان راه نموده و اینانند همان خردمندان.( قرآن کریم: زمر)
مردم خوب سرزمینم؛ اینجانب فرزند کوچک این آب و خاک با کسب اجازه از همه شما و توکل به خدای بزرگ و ادای احترام به همه شهیدان و ایثارگران، دلسوزان و نخبگان سرزمینم، با پشتوانه های علمی، تخصصی، و به نمایندگی از جامعه نخبگانی کشور به عرصه رقابت سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ورود کرده، خویش را در معرض قضاوت شما قرار داده ام؛ بنابراین، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در ماه مبارک رمضان و تبریک عید سعید فطر، لازم دیدم در همین آغاز نکاتی را به عرض شما برسانم و انتظار دارم این مختصر، فتح بابی برای آشنایی و شناخت شما با دیدگاه ها، طرح ها و برنامه اینجانب که محصول کار فرزندان نخبه این مرز وبوم است، گردد.
ملت بزرگ ایران؛ باردیگر فصل سرنوشت و انتخاب است اما این دفعه نه برای 4 سال، بلکه برای یک فصل چهل ساله، چهل ساله دوم انقلاب اسلامی در دولت سیزدهم پایه ریزی و قوام می یابد و بطور قطع بر همه تحولات چهل ساله اثرگذار خواهد بود. این دوره سرآغاز قرن جدید است، پس با هوشیاری هرچه تمام تر نگذاریم اشتباهات گذشته تکرار و مشکلات و مسائل بیشتر و پیچیده ترشود. درک ظرف زمانی و مشاهده تمام ظرفیت ها، تهدیدها و فرصت های ایران عزیز، اهمیت انتخاب درست را به اوج رسانده است.
- نیک می دانیم که به قول بزرگان انقلاب، شما ولی نعمتان مسئولین هستید و اصولا فلسفه وجودی مدیران و مسؤلان خدمت به مردم است. همینطور براین باوریم که هر تحولی در طراز انقلاب اسلامی و در شأن و منزلت ملت بزرگ ایران، نیازمند نظام فکری، طرح عملی و توان روحی کارگزارانی است که می خواهند عهده دار این امر خطیر باشند. بدین منظور بیشتر از ۲ سال است جمعی نخبگانی گرد هم آمدیم تا با هم اندیشی و همفکری و بررسی همه حوزه ها و جوانب امر، ضمن آنکه کم حرف بزنیم، برای حال و آینده کشور و برون رفت از مشکلات موجود که کمر خیلی از شما عزیزان را خم و عزت شما را خدشه دار کرده است چارجویی نماییم و به راحل های عملی و عقلانی برسیم.
- مطالعات صورت گرفته و تجربه ها گذشته نشان داده است اولین عامل شکست دولتها عدم وجود برنامه های مساله محور برای اداره کشور است. دولت ها تابحال بدون درک واقعی ازمسائل مردم و صرفا با اتکاء به شعارهای انتخاباتی، کلی گویی و استفاده از ابزار رسانه برای القاء موضوعات غیراولویت دار بعنوان مسائل محوری، بر مسند حکومت بر مردم نشسته و بعد هم، آنچه وعده داده اند به فراموشی سپرده اند و یا از توانشان بر نیامده است. عامل دیگر شکست دولتها، تفکر دولتهای رفاقتی است؛ آفت تقدم رفاقت بر لیاقت که سبب نخبه گریزی از اداره امور کشور و نتایج مرگ بار برای همه حوزه ها می شود امروز همه گیر شده است. تفکر دولتهای رفاقتی به مردم القاء می کنند که به تنهایی میتواند وضعیت کشور را متحول نمایند؛ لیکن ما با این نگاه مخالف بوده و معتقدیم تحول صرفا با یک تیم کامل مدیریتی و مشارکت همه نخبگان کشور و مردم و تحقق اصل« لیاقت سالاری به جای رفاقت سالاری»، امکان پذیر است و نامزدها میبایست در زمان انتخابات تیمی شایسته و همفکر را به منظور آگاهی بیشتر و انتخاب درست به مردم معرفی نمایند.
اگر چنین نباشد، نامزدهای دولتهای رفاقتی بعد از پیروزی، بدون توجه به شایسته سالاری و برپایه سهم خواهی جریانهای سیاسی، سفارش پدرخوانده ها، اتصال به حلقه های قدرت و ثروت، قدردانی از فعالان ستادی و پیوندهای فامیلی مبادرت به انتصاب کارگزاران می کنند که نتیجه این نگاه، ترفیعهای آسانسوری و جابجایهای اتوبوسی کارگزاران است که منجر به شکست دولتها شده و دودش نسار چشمان امید وار شما ملت عزیز می شود و ناقوس منحوس فقر هر روز خانواده های بیشتری را تهدید میکند و عزت مردان و زنان این مرز و بوم را خدشه دار می نماید.
- از نگاه ما که شما هم حتما تصدیق می نمایید، شاه کلید و رمز موفقیت یک پزشک حاذق، تشخیص درست است و بعد از آن، تنظیم نسخه ای شفابخش که در داروخانه داخلی پیدا و به اما و اگر و شرطی سازی به موضوعات خارج از اراده کشور که عمدتا در دست دشمنان ملت ایران است، وابسته نباشد. بنابراین تشخیص این جمع نخبگانی این است که گلوگاه و ام المسئله حل و فصل اساسی مسائل و مشکلات جامعه که طاقت شما مردم عزیز را طاق کرده است، تحول و انقلاب در شیوه حکمرانی در کشور است. تهدیدی درونی که نه تنها کمتر و خطر ناک تر از تهدیدات بیرونی نیست، بلکه بدتر، عمیق تر و شکننده تر است؛ چونکه موریانه وار بدنه اجتماع را تهدید می کند و از رکود رشد جمعیت، رشد اقتصاد و کاهش ارزشهای خانواده گرفته تا بی تفاوتی ها و ناامیدی ها در جامعه را سبب شده است. انقلا ب سازوکاری، انقلابی در رویکردها، کارکردها، ساختارها و مدیریت حکمرانی کشور است.
- ما با شناخت علل ناکارآمدی مدل حکمرانی کشور، به نظریه جدیدی برای در اداره امور کشور و ساخت ایرانی مقتدر و سربلند رسیدیم و معتقدیم حل اساسی مسائل کشور به صورت پایدار و حرکت در راه رشد مردم، نیازمند تحولی عظیم در مدل حکمرانی است. در این راه باهیچ کس و هیچ نهادی تعارف نداریم و با پشتوانه مردمی به جراحی این مدل خسته و دست و پاه گیر خواهیم پرداخت. مگر میشود از حل پیش پا افتاده ترین مسائل مثل تنظیم بازار مرغ عاجز بود و آنگاه ادعای تمدن سازی و حضور جهانی داشت!
- با عنایت به این مساله، موضوعات کشور را به ۴۰ بخش تقسیم کرده ایم و در اولویت اول، 10 برنامه با تمرکز بر مسائل اقتصادی طراحی شده است. این برنامه ها مبتنی بر نظریه ها و الگوهای مفهومی، کامل و دقیق طراحی شده که در نتیجه امکان ایجاد زبان و فهم مشترک و اجماع را فراهم نموده است. با تحلیل شبکه متغیرهای اقتصادی( با بیشتر از ۳۰۰ مولفه) ریشه ها و نتایج مسائل اقتصادی، شناسایی شده و سازوکارهای بخشهای: کشاوزی و غذا، ساختمان(مسکن)، مالی(بانک، بیمه، بورس، ارز)، کسب و کارها، قیمت، مالیات، سرمایه انسانی و سازمانی دولت، منابع مالی و دارایی دولت، با عنایت به همه مؤلفه های داخلی و خارجی سنجیده و باز طراحی شده اند و به منظور سرعت بخشیدن، تدوین قوانین و مقررات لازم برای اجرایی شدن سازکارهای پیشنهادی هم شروع شده است.
- متاسفانه امروز حوزه اقتصاد، همچون خیلی از حوزه ها یا با سرعتگیر مواجه می باشد یا ورود ممنون، یا چراغ قرمز و جریمه حرکت آنرا مختل و در بسیاری موارد متوقف کرده است. این مدلِ ادارهِ حوزه اقتصاد، چیزی جز معطلی، ناامیدی و تعطیلی و فرار سرمایه به دنبال نداشته است. ازاین رو این شیوه حکمرانی با تمام وجود درهم شکسته خواهد شد تا اهل اقتصاد و صنعت و تولید، نفس بکشند و چرخ های اقتصاد کشور را با تمام توان به گردش دربیاورند.
- برای اصلاح سازکارهای اقتصادی ۲۱۳ ابر پروژه دارای اولویت تعریف شده، که با اجرای آنها بیشتر از ۸۰ درصد مسائل اقتصاد ایران حل می شوند و بعنوان نمونه طی 4 سال نرخ تورم به زیر 5% خواهد رسید. سازوکارها و پروژهها با فرض بقای تحریمها، طراحی شده اند و با اجرای این پروژه ها، تحریمهای ظالمانه خنثی خواهند شد. با استقرار سازوکارهای طراحی شده، نه تنها اقتصاد ایران تاب آور میشود، بلکه توان بازدارندگی بالایی نیزکسب مینماید؛ به عبارت دیگر، اقتصاد مقاومتی اجرایی میشود.
- شدت و پیچیدگی مسائل کشور به حدی است که راهکارهای جزئی و تدریجی سبب بهم ریختگی بیشتر سازوکارهای کشور شده و خواهد شد. اما تاکید بر نقش مردم و بنگاههای غیردولتی، ارتقای زیرساخت های نهادی و اصلاح شیوه حکمرانی، چاره اساسی اقتصاد کشور است که به صورتی دقیق در برنامه ها و طرحها پیشبینی شده است و طول تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به سمع و نظر شما خواهد رسید؛ کشور ظرفیت های بالایی دارد، که اگر در منظومه دقیق و استواری قرار گیرند، تعالی سریع را می توان انتظار داشت. مسائل کشور، مسائل نرم بوده که حل آنها احتیاج به منابع مالی هنگفت و زمان طولانی ندارد، بلکه این مسائل نهادی، چاره هوشمند و اراده راسخ و اقتدار برای اجرا میخواهد.
در انتها ضمن درخواست از همه ملت عزیز ایران برای حضور پرشور در انتخابات، همه شما را به شنیدن و آشنایی با طرح و برنامه در جریان تبلیغات انتخاباتی دعوت می نمایم و به شما اطمینان می دهم که آنچه گفته شد و در آینده هم خواهید شنید جز برای رضای خدا و حل و فصل صادقانه مشکلات کشور نبوده و نخواهد بود بنابراین هم بیشتر از هر زمان ممکن به رفع مشکلات و تحقق آرامش و شادابی جامعه و شما ملت عزیز امیدوارم.
فرزند کوچک شما- سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی1400/02/24
13:01:02
0.0 / 5
897
تگهای خبر: برنامه , پروژه , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲