نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:

باید با اتكا به بودجه ی بدون نفت پیشرفت نماییم

باید با اتكا به بودجه ی بدون نفت پیشرفت نماییم

به گزارش پارلمان ایران دات كام نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید بتوانیم در چنین شرایطی با اتكا به بودجه ی بدون نفت پیش روی نماییم در غیر این صورت امروز یا فردا از بین خواهیم رفت.


مسعود پزشكیان در بازدید از غرفه ایسنا در دهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های استان در گفت و گو با خبرنگار این خبرگزاری،، درباب متكی بودن كشور به بودجه ی بدون نفت، اظهار نمود: تابحال كشور را با نفت مدیریت كرده ایم، شبیه فرزندی هستیم كه از ارثیه ی پدری خود خرج می كند ولی با تمام شدن این سرمایه معین نمی باشد درآینده در چه وضعیتی قرار خواهد گرفت.
وی اضافه كرد: سرمایه ی نفت و گاز روزی به انتها خواهد رسید و زمانی از خواب بیدار می شویم كه كار از كار گذشته و سرمایه ها تمام شده اند، در آن روز مانند فردی كه بدون آموختن هیچ هنر و مهارتی در زندگی تنها سرمایه ی پدری خودرا خرج می كرد، گرسنه خواهیم ماند.
پزشكیان با بیان این كه كشورهایی كه هیچ سرمایه ی نفتی ندارند با خریداری نفت و گاز از ایران، بهتر از ما زندگی می كنند، اظهار داشت: چرا ما باید نفت را بفروشیم و متكی بر پول آن زندگی كنیم؟.
وی افزود: معتقدم تحریم ها فرصت بسیار بزرگی برای ماست، باید در شرایطی قرار بگیریم كه بتوانیم بدون پول نفت زندگی و حتی برای خریداری آن، پول پرداخت نماییم، نه این كه چنین سرمایه ای را برداشت كرده و پول آنرا برای خود هزینه نماییم و زمانی كه به اتمام رسید، از گرسنگی بمیریم.
وی با بیان این كه آمریكا با تصور زمین گیر كردمان، كشور ما را تحریم كرده است، اضافه كرد: تحریم ها برای ما فرصت بزرگی است كه نشان دهیم می توانیم روی پای خود ایستاده و متكی به توان خود پیش رویم.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در واكنش به امضا و ارائه ی طرح حذف تدریس انحصاری زبان انگلیسی در مدارس از طرف نمایندگان مجلس، اظهار نمود: بنده بیكار نیستم چنین طرحی را امضا كنم! بعضی از نمایندگان چنین طرحی را ارائه كرده و جهت اجرای آن نیز امضا كرده اند.
وی اضافه كرد: حدود 750 سال قبل در دانشگاه ربع رشیدی تبریز به هفت زبان جهان همچون عربی، اسپانیا و غیره تدریس می شد، چه كسی گفته تنها با یك زبان باید دركشور تدریس گردد، معتقدم هر چه بتوانیم زبان های زیادی یاد بگیریم، بیشتر می توانیم از تجربیات و طرز فكر بقیه ی افراد بهره مند شویم.
وی بیان كرد: هر چقدر خودرا محدود نماییم در واقع تجربه و فكر خودرا محدود كرده ایم، معتقدم هر چه بتوانیم زبان های بیشتری را یاد بگیریم، پیشرفت كشور به همان اندازه سریع رقم خواهد خورد.
پزشكیان اشاره كرد: بعید می دانم چنین طرحی در مجلس شورای اسلامی رای بیاورد و تصویب شود.
منبع:

1398/08/03
22:53:53
5.0 / 5
4587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵