بررسی استخدام بیش ۳۰ هزار ایثارگر در كمیسیون اجتماعی مجلس

بررسی استخدام بیش ۳۰ هزار ایثارگر در كمیسیون اجتماعی مجلس

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی استخدام یا تبدیل وضعیت بیش 30 هزار ایثارگر شاغل در کمیسیون اجتماعی مجلس آگاهی داد.


علی بابایی کارنامی در گفت و گو با ایسنا در مورد جلسه امروز(سه شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به بررسی ردیف ها و بندهای قانون بودجه ۱۴۰۰ در حوزه اداری و استخدامی کشور از استخدام بیش ۳۰ هزار نفر از ایثارگران آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای قانون برنامه ششم توسعه و در پی تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان از طرف مجلس شورای اسلامی به سازمان اداری و استخدامی کشوری و بنیاد شهید و امور ایثارگران بیش از ۳۰ هزار نفر از ایثارگران استخدام خواهند شد.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد چگونگی استخدام اظهار داشت: این استخدام ها به این صورت خواهد بود که قراردادی ها به پیمانی و پیمانی ها به رسمی تبدیل وضعیت شوند. سایر دستگاه هایی که با مشکلاتی در حوزه نحوه استخدام با مشکل مواجهند همچون شهرداری ها، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار بر این شد که سازمان اداری و استخدامی کشوری در این عرصه دقت نظر بیشتری داشته باشد و لوایح بهتری را در جهت ساماندهی نیروهای انسانی در شهرداری ها، دستگاه های دولتی و ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران تنظیم کرده و نگرش مثبتی نسبت به این موارد داشته باشد. در نهایت قرار شد که نمایندگان هر ماه این روند را رصد کرده و دراین زمینه تصمیم گیری نماییم.
نماینده مردم ساری در مجلس همین طور از حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سوال امانقلیچ شادمهر، نماینده گنبد کاووس در مجلس آگاهی داد و اظهار داشت: موضوع سوال علت اجرای نشدن مصوبات مجلس برای تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگران در دستگاه های زیرمجموعه وزارتخانه ارتباطات که در نهایت آقای شادمهر قانع نشد، بدین سبب گزارش این سوال جهت بررسی بیشتر به صحن علنی ارسال خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم در آخر از بررسی طرح تسری قوه قضاییه که به وضعیت حقوق و دستمزد کادر اداری، ستادی دادگاه ها و دادسراها اشاره دارد، آگاهی داد و تاکید کرد: این طرح به این نکته اشاره می کند که کارکنان این بخش ها که کمتر از چهار میلیون تومان حقوق دریافت می کنند و نمی توانند شغل دیگری نیز داشته باشند؛ بدین سبب طرح مذکور که به ساماندهی وضعیت حقوق کارکنان زندان ها، دادگستری ها و سازمان نظام پزشکی پرداخته را مورد بررسی قرار دادیم.1400/02/28
21:47:02
0.0 / 5
930
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳