عضو كمیسیون اقتصادی مجلس خواستار شد:

سپیدان منطقه ویژه گردشگری شود

سپیدان منطقه ویژه گردشگری شود

فارس عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که شهرستان سپیدان در استان فارس، به واسطه برخورداری از داشته های مختلف طبیعی، می تواند بعنوان منطقه ویژه گردشگری جنوب کشور، مطرح باشد.


محسن علیزاده در دیدار با دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار داشت: صنعت توریسم بعنوان یکی از متنوع ترین و بزرگترین صنایع در جهان و یکی از مهم ترین منابع درآمدی و ایجاد فرصت های شغلی برای خیلی از کشورهای دنیا مطرح است.
به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از دفتر نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: صنعت توریسم که بعنوان موتور توسعه از آن نام برده می شود، به دلیل اهمیتی که از نظر اقتصادی، اجتماعی دارد روز به روز بیشتر موردتوجه قرار گرفته است.
علیزاده تصریح کرد: گردشگری برای کشورهای دارای جاذبه های جهانگردی نظیر ایران می تواند به مهم ترین منبع کسب درآمد ارزی تبدیل گردد. مشروط بر این که برنامه ریزی صحیح و همه جانبه توأم با آینده نگری برای آن تنظیم و اجرا شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: متأسفانه در کشورما، صنعت توریسم و توریسم چنان که شایسته است گسترش و توسعه نیافته است.
علیزاده ضمن اشاره به پتانسیل های فراوان گردشگری موجود در شهرستان سپیدان خواهان معرفی این شهرستان بعنوان منطقه ویژه گردشگری در جنوب کشور شد و اضافه کرد: رشد و توسعه صنعت توریسم و توریسم در ایران بعنوان یکی از راهکارهای عملی رهایی از اقتصاد تک محصولی و متنوع سازی منابع درآمدی کشور باید بیشتر از پیش مورد توجه برنامه ریزان و سیاستگذاران کشور قرار گیرد.
نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی همینطور به ظرفیت های کم نظیر شهرستان بیضاء در زمینه کشاورزی پرداخت و با ممتاز و استراتژیک خواند موقعیت جغرافیایی این شهرستان، اظهار داشت: مجاورت با آزادراه شیراز- اصفهان، دسترسی به تنها خط ریلی در فارس و فرودگاه بین المللی شیراز و مسافت کوتاه در مرکز استان در کنار وجود بیشتر از هزار هکتار منابع طبیعی، بیضاء را شاخص کرده است.
علیزاده تصریح کرد: تعریف منطقه وِیژه اقتصادی در این شهرستان با تمرکز بر صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی می تواند از خام فروشی محصولات کشاورزی در کشور جلوگیری نماید.
بر پایه این گزارش، در جلسه یاد شده، مقرر شد اقدامات لازم برای تعریف محدوده مورد نظر در هر دو شهرستان بعنوان مناطق ویژه توسط دبیرخانه مناطق آزاد دنبال شود.


منبع:

1400/02/29
12:46:30
0.0 / 5
871
تگهای خبر: برنامه , طرح , فروش , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴