جلال زاده:

رقابت اصلی در انتخابات میان رئیسی و لاریجانی است

رقابت اصلی در انتخابات میان رئیسی و لاریجانی است

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی وجه تمایز این دوره از انتخابات ریاست جمهوری را بصیرت، آگاهی و بلوغ سیاسی مردم دانست و اظهار داشت که رقابت اصلی در انتخابات میان رئیسی و لاریجانی است.


وحید جلال زاده در گفت و گو با ایسنا، در تحلیلی از رقابت های انتخاباتی اظهار نمود: مطابق قانون اساسی این حق آحاد ایرانی ها است که در صورت داشتن شرایط در انتخابات مختلف شامل شوراها، مجلس، خبرگان و ریاست جمهوری شرکت کرده و خویش را در معرض رای مردم قرار دهند و مورد انتقاد قرار داده شوند.
این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی افزود: در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل کاهش قابل ملاحظه ای داشت علت آن اطلاع رسانی درست بود تا شاهد ثبت نام آدم های بیکار و بی سواد و بدون تخصص نباشیم که در نهایت این روند مورد تمسخر داخل و خارج قرار می گرفت، بنابراین در این دوره کاهش قابل توجهی در تعداد ثبت نام کنندگان را شاهد بودیم.
جلال زاده افزود: با نگاه به داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری حضور طیف های مختلف سیاسی مشهود است کسانی که در مناصب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مسئولیت داشته و حتی هم اکنون هم مسئولیت دارند. پیشبینی ام این است که در نهایت رقابت اصلی بین آقای رئیسی و آقای لاریجانی شکل می گیرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: البته که برخی از افراد منتسب به جریان اصلاح طلب در انتخابات ثبت نام کرده اند که خیلی شانسی برای پیروزی آنها در انتخابات قائل نیستند. ازاین رو رقابت اصلی معتقدم میان لاریجانی و رئیسی خواهد بود.
جلال زاده اضافه کرد: آقای رئیسی با عملکرد خود در مدت تصدی قوه قضاییه جایگاه قابل توجهی بین افکار عمومی پیدا کرد که این را افکارسنجی ها به وضوح نشان دادند. تعداد خیلی از مردم از ایشان دعوت نمودند تا در انتخابات ثبت نام کنند.
وی درعین حال اظهار داشت: البته وجه تمایز این دوره از انتخابات ریاست جمهوری بصیرت و آگاهی و بلوغ سیاسی مردم است که باید از خود نشان داده و ثابت کنند که آیا روش و مشی دولت های یازدهم و دوازدهم را قبول داشته و می خواهند این وضعیت ادامه پیدا کند یا به دنبال تغییر هستند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا مردم می خواهند جمهوری اسلامی در مقابل زورگویی بایستد و با کشورهای قوی آسیایی ارتباط برقرار کند یا اینکه سیاست دولت فعلی استمرار یابد که صرفاً به غرب نگاه داشته و از ظرفیت همسایگان و بازارهای هدف اقتصادی در آفریقا و آمریکای لاتین را از دست داده آن هم به امید اینکه اروپا و آمریکا به ما چراغ سبز نشان دهند. ما می توانیم منافع اقتصادی خویش را تأمین نماییم پس مردم با هوشیاری به برنامه ها و سوابق افراد نگاه کرده و کاندیدایی را انتخاب کنند که مسیر درست برای پیشرفت کشور را در نظر دارند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم کسی را انتخاب کنند که با تغییر نگاه به اداره کشور رویکردش به روابط خارجی عوض شده و دولتی باشد که بخواهد اقتصاد را نجات دهد. در نهایت میزان رای مردم و اصالت با صندوق های رای است. مردم از این روزها به آسانی عبور نکنند و سرنوشت هشت ساله بعد خویش را رقم زنند.1400/02/30
12:53:06
0.0 / 5
936
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱