فلاحی:

مردم به برنامه محور بودن كاندیداها توجه خواهند كرد

مردم به برنامه محور بودن كاندیداها توجه خواهند كرد

به گزارش پارلمان ایران دات کام عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در تشریح فضای انتخاباتی کشور، تصریح کرد: این دفعه مردم به سمت برنامه محور بودن افراد حرکت کردند؛ یعنی به جای توجه به شعارهای غیر واقعی به برنامه محور بودن کاندیداها توجه خواهند شد.


احمدحسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به فضای انتخاباتی کشور در تشریح پیشبینی خود از آرایش سیاسی کاندیداها باتوجه به طیف هایی که ثبت نام کردند اظهار داشت: افرادی که در عرصه حاضر شدند گرایش و خطوط جناحی مشخصی دارند، چه اصول گرا و یا اصلاح طلب، سابقه و کارنامه روشنی از افراد وجود دارد؛ برای مثال چه آقای تاج زاده و چه سابقه و کارنامه جریان دیگر، حدودا عمده شخصیت هایی که ثبت نام کردند شخصیت های شناخته شده و مطرحی هستند؛ باآنکه امکان دارد بخشی از طیف عوام جامعه در جریان نگاه و کارنامه این افراد نباشند، اما به صورت کلی برای تشخیص و انتخاب کارنامه عملکردی آنها روشن است.
او همینطور در پاسخ به این سؤال که منطقی ترین شرایطی که برای انتخاب بهتر مردم با این تعداد داوطلب به نظر می آید چیست بیان کرد؟ تشخیص این مساله برای مردم عادی سخت تر است و شرایط زمانی دشوارتر می شود که افراد با شعارهای رنگ و لعاب دار و دوگانه سازی فضای انتخابات را از حالت عادی خارج سازند.
نماینده مردم همدان در مجلس خاطرنشان کرد: این دوره از انتخابات تا حدودی یک تغییر در نگرش جامعه بوجود آمده است، باآنکه کافی هم نیست ولی این دفعه مردم به سمت برنامه محور بودن افراد حرکت کردند؛ یعنی به جای توجه به شعارهای غیر واقعی به برنامه محور بودن کاندیداها توجه خواهند کرد، اگر به اظهارات ابتدایی و کارنامه عملکردی این کاندیداها هم نگاهی داشته باشیم متوجه آن خواهیم شد که بسیاری از این افراد برنامه مشخص و مدونی ندارند و صرفاً در چارچوب شعار و ترساندن مردم از رقیب اقدام می کنند.
او در آخر افزود: رسانه ها باید مردم را در تشخیص کاندیاهای برنامه محور و توانا یاری کنند تا ان ءشاالله با توجه هر چه بیشتر به این مهم شاهد اتفاقات خوبی در این انتخابات باشیم.
منبع:

1400/02/31
18:25:30
0.0 / 5
976
تگهای خبر: آموزش , برنامه , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳