عضو هیات سه نفره اجرای قانون محاسبات عمومی انتخاب گردید

عضو هیات سه نفره اجرای قانون محاسبات عمومی انتخاب گردید

به گزارش پارلمان ایران دات کام نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رضوانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه را جهت عضویت در هیات سه نفره اجرای قانون اصلاح تبصره(۴)ماده(۹۵) قانون محاسبات عمومی، تعیین کردند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، انتخاب یک نفر از نمایندگان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات جهت عضویت در هیات سه نفره اجرای قانون اصلاح تبصره(۴)ماده(۹۵) قانون محاسبات عمومی در دستور کار جلسه علنی امروز( سه شنبه) قرار گرفت.
بر این اساس غلامحسین رضوانی نماینده تهران با ۸۹ رای به عضویت هیات سه نفره اجرای قانون اصلاح تبصره(۴)ماده(۹۵) قانون محاسبات عمومی درآمد.
مطابق قانون اصلاح تبصره ۴ ماده ۹۵ قانون محاسبات عمومی، به منظور از میان برداشتن موانع موجود در راه تنظیم حسابها و صورتحساب عملکرد سالانه بودجه کل کشور یک هیأت سه نفره مرکب از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل و در موارد زیر تصمیمات لازم را اتخاذ می نماید:
الف - در مورد اسناد و مدارک ناقص سنواتی ( از سال ۱۳۶۴ به بعد) وزارت خانه ها و مؤسسات دولتی و اعتبارات عمرانی شرکتهای دولتی که از بودجه عمومی دولت استفاده می نمایند.
ب - در مورد اسناد و مدارک دستگاههای مذکور در بند الف که بر اثر حوادث غیر مترقبه و جنگ تحمیلی به تشخیص هیأت مذکور به نحوی از انحاء از بین رفته است.
ج - نقصان و تفریط حاصل در موجودی های وزارت خانه ها، مؤسسات و شرکتهای دولتی مشمول ماده ۷۳ قانون محاسبات عمومی کشور خواهند بود.
منبع:

1400/03/18
13:40:53
0.0 / 5
891
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵