توهین جنجالی یك نماینده به كاندیداهای ردصلاحیت شده

توهین جنجالی یك نماینده به كاندیداهای ردصلاحیت شده

به گزارش پارلمان ایران دات کام ایسنا نوشت: نماینده مردم آبادان در مجلس یازدهم داوطلبین احراز صلاحیت نشده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را ˮمفسدˮ خواند.سید مجتبی محفوظی در جلسه علنی امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی پس از نطق پزشکیان اظهار داشت: قرار نیست کسی اینجا نهج البلاغه حضرت علی (ع) را بر سر نیزه ببرد و ما هیچ گونه واکنشی نداشته باشیم. قرار نیست "کلام حضرت امیر" را بر ضد "کلام حضرت امیر" به کار ببریم. مخاطب فریادهای "ای مالک!... ای مالک!..." شما کیست؟ شما ۳۲ سال حکومت را در دست داشتید. ازاین رو مخاطب "ای مالک!" خود ِشما هستید نه کسانی که رو در روی شما قرار گرفتند. شما باید پاسخ "ای مالک!"ها را بدهید.
نماینده مردم آبادان در مجلس یازدهم اظهار داشت: شما باید در مورد مظلومیت خوزستان، کردستان و سیستان و بلوچستان پاسخ دهید. یادتان رفته است که رئیس شما اظهار داشت که "من سرهنگ نیستم". بدون شک سرهنگ بودن سعادتی بزرگ است. شما قرار بود زبان دنیا را بلد باشید اما از فهم ملت خودمان هم عاجز بودید.
محفوظی در انتها تذکر خود داوطلبین رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را "مفسد" خواند و ابراز عقیده کرد: اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند، به خاطر رد صلاحیت به حق دو یا چند مفسد نیست بلکه به خاطر صف های طولانی مرغ و روغن و پنج برابر شدن میزان دلار است.
گفتنی است حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب بامداد روز در سالروز عروج ملکوتی امام خمینی (ره) در سخنانی تلویزیونی تاکید کردند: به برخی از افرادی که صلاحیتشان احراز نشد، ظلم وجفا شد و به آنها یا خانواده هایشان که خانواده های محترم و عفیفی بودند، نسبتهای خلاف واقع داده شد که بعداً ثابت شد آن گزارشها غلط و خلاف است.
حضرت آیت الله خامنه ای ضمن اشاره به انتشار این موارد در میان مردم و در فضای مجازیِ رها و بدون قید و بند، تاکید کردند: حفظ آبرو جزو بالاترین حقوق انسانها است ازاین رو خواهش و مطالبه من از دستگاههای مسئول این است که مواردی را که گزارش خلاف واقع راجع به فرزند یا خانواده کسی داده شده، جبران کنند.
27219


منبع:

1400/03/18
22:55:03
0.0 / 5
937
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام