طاهری:

شركت در انتخابات تكلیف شرعی است و ترك آن گناه كبیره است

شركت در انتخابات تكلیف شرعی است و ترك آن گناه كبیره است

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: شرکت در انتخابات درکنار اهمیت سیاسی ای که دارد یک تکلیف شرعی بوده و ترک آن گناه کبیره است.


مصطفی طاهری در گفت و گو با ایسنا، درباره فضای سیاسی و اجتماعی روز منتهی به انتخابات ۲۸ خرداد و با تکیه بر ضرورت مشارکت حداکثری در این انتخابات اظهار داشت: کشور ما در این عرصه با بعضی از دیگر کشورها متفاوت می باشد، امکان دارد برخی کشورها به این صورت مردم را پشتوانه کشور تلقی نکنند اما در کشور ما پشتوانه امنیت ملی مردم هستند نه ثروت و قدرت نظامی، آن چه که تا امروز سبب شده بسیاری از ابرقدرت ها جرات چپ نگاه کردن به کشور ما را نداشته باشند این بوده که پشتوانه این نظام مردم هستند.
وی ادامه داد: در مقاطع مختلف، راهپیمایی ها و انتخابات ها این مهم نمایان می شود، البته این مورد در انتخابات بیشتر مورد توجه است چونکه میزان مشارکت و همراهی کاملا در عرصه انتخابات مشخص می شود، معتقدم به هر میزان مشارکت ما بیشتر باشد سنگر دفاعی کشور ما در مقابل دشمنان بلندتر و همینطور مستحکم تر می شود.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حکومت ما یک حکومت دینی است، در حکومت دینی برای مسائل سیاسی تکلیف شرعی هم داریم، چه بسا در این عرصه مسائل سیاسی - اجتماعی از بعد وزن تکلیفی بالاتر از مسائل فردی و انفرادی باشد، برای مثال قرآن به نماز خواندن دستور نمی دهد بلکه به اقامه نماز دستور می دهد و تاکید می کند نماز را به پا دارید.
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در انتها بیان نمود: امامین انقلاب عدم شرکت در انتخابات را گناه کبیره می دانند، پس این مورد تکلیف شرعی می باشد و ترک آن گناه کبیره است، خارج از مسائل شرعی و دینی هم اگر با نگاه ملی به آن توجه گردد باید بدانیم این حضور تقویت کننده امنیت ملی و اقتدار ما در جهان است.
منبع:

1400/03/27
23:34:13
0.0 / 5
844
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳