شریعتی:

احدی از نمایندگان مجلس داوطلب دریافت مناصب دولتی نیست

احدی از نمایندگان مجلس داوطلب دریافت مناصب دولتی نیست

پارلمان ایران دات کام: نماینده مردم تهران در مجلس ضمن تشکر از مردم و تبریک به ابراهیم رئیسی اظهار داشت: احدی از همکاران ما در مجلس شخصا داوطلب دریافت مناصب دولتی نبوده و کسی را هم تحمیل نمی کند تا دست رئیس جمهور منتخب باز بوده و البته از هیچ مساعدتی دریغ نمی نماییم.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، مالک شریعتی نیاسر در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار نمود: انتخابات ۲۸ خرداد در شرایطی برگزار شد که از یک سو مطالبه و انتظار عمومی برای تغییر به بالاترین حد خود رسیده و از طرف دیگر شاهد مؤلفه های گوناگونی همچون کرونا، اختلال داخلی، تحریم خارجی و توحش دشمنان برای ضربه به نظام بودیم. با این وجود مهم ترین عامل برای انصراف مردم از مشارکت، اوضاع اسفبار در اقتصاد، معیشت و سفره مردم و بخصوص عدم صداقت مدیران ارشد اجرایی با مردم و به حساب نیاوردن آنها بود.
نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: شوک های ارزی، بنزینی، مرغی، بورسی، تحریمی و کرونایی که به پیکره نحیف سفره و جیب مردم ضربه وارد کرد. تنها اعتماد راسخ و عمیق مردم به اصل نظام، رهبری و راه شهدا بود که توانست حضور حماسی مردم بخصوص در ایرانی ها خارج از کشور را رقم بزند. اکثریت قاطع این مردم رأی داده و یا نداده همان هایی هستند که در فضای شهادت حاج قاسم عزیز در خیابان های ایران خروشیدند و مگر شهید سلیمانی عزیز جز سربازی مردم، انقلاب و رهبری شأن دیگری برای خود قائل بود؟ پس مبحث پیام قاطع نارضایتی از وضعیت موجود همراه با مطالبه و امید به تغییر جدی از جانب منتخبان بود.
وی با اعلان اینکه میزان مشارکت مردم در هر انتخابات شاخصی از موفقیت عملکرد و کارنامه صاحبان و بانیان وضعیت موجود است و اضافه کرد: ازاین رو بخش عمده ای از کاهش بیشتر از ۲۰ درصدی در میزان مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۲، بخشی از کارنامه دولت آقای روحانی و حامیان وی در جریان غربگرا است. همچنان که در انتقال شورای شهر اول تهران به شورای دوم این گونه بود. سیاسی کاری، منفعت طلبی، جنگ قدرت و درگیری و انحلال در اولین دوره شهر تهران سبب عدم اقبال مردم در حضور در انتخابات دوره دوم آن شد بطوریکه رکورد پایین ترین مشارکت تاریخ جمهوری اسلامی همچنان در کارنامه عملکرد جریان پرمدعا و تندروی دوم خرداد باقی مانده است.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: از طنز تلخ این روزها هم بگذریم که شهردار منتخب شورای دوم تهران، پاسخگوی این تناقض نیست که شهردار یک شورای ۱۳ درصدی بد است یا خوب که امروز خویش را همراه با پهلوی و رجوی، صاحب قطعه ای مبهم از کیک سیاه تحریم انتخابات و میراث دار عدم مشارکت بخشی از مردم جا زده است.
شریعتی نیاسر مدعی شد: به هر حال در آن مقطع، آبادگران در حضور همه عناصر تابلودار جریان دوم خرداد پیروز شد و با خدمتگزاری مناسب توانست مردم را امیدوار کرده و مشارکت دوره بعد را پرشور رقم بزند؛ شیرینی آن دوره آنچنان در ذائقه مردم تهران باقی ماند که سرلیست آن، مهندس چمران در انتخابات دوره اخیر هم نماد اعتماد و خدمت نزد مردم شده و همراه با خوشنامی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، در انتخاباتی کاملا رقابتی با حضور لیست های متعدد، مختلف و حنای بی رنگ امضای صاحب تکرار به پیروزی قاطع رسید و عدم اقبال مردم به رئوس جریان های مدعی اصلاحات و اعتدال را به رخ کشید.
شریعتی نیاسر تاکید کرد: مردمی که ۸ سال به حساب نیامده بودند، تنها ۸ ساعت و ۸ دقیقه آنها را بر صفحه تلویزیون تحمل کردند. مردم به اخلاق همراه اقتدار، متانت همراه قاطعیت، عزت همراه خضوع نزد مردم و کارنامه همراه برنامه رأی داده و صداقت، توانمندی، تحول خواهی، فسادستیزی و جوان گرایی را برگزیدند نه سیاسی کاری، سهم خواهی و منفعت طلبی. پس مهم ترین دستور کار دولت آینده، احیا و بازسازی بخشی از سرمایه اجتماعی صدمه خورده جمهوری اسلامی نزد مردم است که ناشی از بدعملی های کنونی بوده و سایر نکات همه ذیل این مهم تعریف می شود.
نماینده مردم تهران طی پیشنهاداتی به سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: طراحی چند تغییر محسوس، ملموس، ماندگار و غیرحبابی در معیشت مردم همراه با طراحی و اجرای برنامه های تحولی میان مدت و بلندمدت، تعیین تکلیف فوری رویکرد اقتصادی دولت سیزدهم و تعیین فرمانده واحد برای تحول اقتصادی و پرهیز از چنددستگی در دستگاه های مهم اقتصادی کشور به نام چتر گسترده همکاری با همه ضروریست.
وی با مجلس را "آماده همکاری با دولت" عنوان نمود و اظهار داشت: مجلس رأس امور برادر بزرگ تر دولت می باشد و ضمن دلسوزی، همکاری و همراهی، حتما شأن ریل گذاری و نظارتی خویش را حفظ خواهد نمود که این بزرگ ترین کمک به دولت سیزدهم خواهد بود.
وی ابراز عقیده کرد: احدی از همکاران ما در مجلس شخصا داوطلب دریافت مناصب دولتی نبوده و کسی را هم تحمیل نمی کند تا دست رئیس جمهور منتخب باز بوده و البته از هیچ مساعدتی دریغ نمی نماییم.1400/04/02
22:50:51
0.0 / 5
1051
تگهای خبر: برنامه , حامی , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳