دادستان كل كشور خبر داد

6 قاضی فاسد بركنار شدند

6 قاضی فاسد بركنار شدند

پارلمان ایران دات كام: دادستان كل كشور با تاكید بر اینكه دستگاه های دولتی و اجرایی با مدیران فاسد برخورد كنند، اظهار داشت: اظهار داشت: در همین یكی دو هفته اخیر پرونده ۵ یا ۶ قاضی فاسد را در محكمه عالی رسیدگی و آنها را از دستگاه قضایی منفصل كردیم.


به گزارش پارلمان ایران دات كام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام منتظری دادستان كل كشور در جریان سفر آیت الله رئیسی به استان آذربایجان شرقی بعنوان نماینده رئیس قوه قضاییه در جمع قضات و كاركنان دادگستری شهرستان مراغه حاضر شد و سیاست قوه قضاییه در این سفرها را شنیدن نقطه نظرات مسؤلان دانست.
وی با اشاره به انتظار مقام معظم رهبری در زمینه تحول در دستگاه قضایی، اشاره كرد: در این راستا با حضور رئیس قوه قضاییه، تحول در این دستگاه در دستور كار قرار گرفت و تابحال اقداماتی هم صورت گرفته است.
منتظری اقدامات قضات و كاركنان دادگستری را یكی از جلوه های بروز و ظهور تحول در دستگاه قضایی عنوان نمود و بیان داشت: اگر تحول در بدنه قوه قضاییه صورت نگیرد طبیعتاً تحول واقعی در قوه قضاییه را شاهد نخواهیم بود.
وی افزود: مردم انتظار دارند فرایند دادرسی و رسیدگی به حكم خیلی طولانی نباشد و مهم تر اینكه احكامی كه صادر می شود اجرا شود.
دادستان كل كشور تصریح كرد: تحولی كه موردنظر و دستور مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه است در حقیقت امیدی در مردم بوجود آورده است.
وی در ادامه به اشاره به برخورد قاطع با فساد، افزود: طبیعتاً وظیفه دستگاه قضا است كه با هرنوع فسادی برخورد كند و از جانب دیگر دستگاه قضایی مصمم است نسبت به سلامت خود اقدامات لازم را مورد توجه قرار دهد.
دادستان كل كشور با اشاره به اینكه اراده و تصمیم دستگاه قضایی برخورد جدی با مفاسد درون دستگاه قضا است، اظهار داشت: در همین یكی دو هفته اخیر پرونده ۵ یا ۶ قاضی فاسد را در محكمه عالی رسیدگی و آنها را از دستگاه قضایی منفصل كردیم. همین امروز كه با دادستان انتظامی قضات كه دبیر كمیسیون كارشناسی هم هست صحبت می كردم اظهار داشت كه حدود هفت الی ده پرونده دیگر آماده رسیدگی در دادگاه عالی است.
وی اشاره كرد: افتخار می نماییم كه با صدای بلند اعلام نماییم كه با قاضی فاسد برخورد خواهیم كرد و برخورد می نماییم.
منتظری از دستگاه های دولتی و اجرایی خواست كه با مدیران فاسد برخورد كنند و اظهار داشت: وظیفه داریم كه خودمان را از هر نوع آلودگی تطهیر نماییم تا بتوانیم با فساد در جامعه مبارزه نماییم.
وی اقدامات صورت گرفته در دادگستری شهرستان مراغه را خوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: انتظار همه مسؤلان قضایی از بدنه قوه قضاییه این است كه سلامت خویش را مراقبت كنند و به صورت جدی در پای مبارزه با هر نوع فسادی بایستند.
در ادامه این جلسه دادستان كل كشور به استماع نقطه نظرات قضات و كاركنان دادگستری شهرستان مراغه پرداخت.1398/08/09
16:50:54
5.0 / 5
4952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴