حسن پور:

دولت بسته حمایتی كرونا پیش بینی نماید

دولت بسته حمایتی كرونا پیش بینی نماید

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تکیه بر لزوم پشتیبانی از اصناف و همه کسانی که بر اثر کرونا کسب و کارشان صدمه دیده بر لزوم پیشبینی بسته حمایتی کرونایی از جانب دولت تاکید نمود.


شهباز حسن پور در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در این روزها که شیوع موج پنجم کرونا سبب تعطیلی مجدد خیلی از کسب و کارها شده، دولت باید توجه ویژه ای به اصناف داشته باشد. کسبه در یک سال و نیم اخیر با مشکلات عدیده ای مواجه گشتند و بخش گردشگری درحال ضرر و زیان است و اصل سرمایه خیلی از فعالین این عرصه درحال خسارت دیدن است.
وی افزود: در شرایطی که خیلی از کسب و کارها برای پرداخت هزینه آب، برق و گاز خود با مشکل مواجه گشتند دولت باید با فوریت یک بسته حمایتی کرونایی را پیش بینی نماید و کسانی که از این حیث گرفتار ضرر و زیان شدند را مورد حمایت قرار دهد.
نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: روز یکشنبه طبق اعلام ستاد کرونا ۱۶۵ نفر قربانی کرونا شدند و خیلی از شهرهای کشور هم به رنگ قرمز درآمده این در شرایطی است که در خیلی از کشورها در چنین شرایطی حتی غذای کسانی که در منازل می مانند از سوی دولت تأمین می شود. مردم ما از آغاز شیوع این بیماری همراهی خوبی با دولت داشتند و لازم است دولت به فوریت و با یک بسته حمایتی از همه کسانی که متضرر می شوند بخصوص کارگران ساختمانی، آژانس ها، آرایشگاه ها، بخش گردشگری، رستوران ها و هتل ها حمایت کند. در این شرایط خیلی از کسانی که درآمد ثابتی ندارند با وضعیت سختی روبه رو هستند حتی عده ای برای پرداخت کرایه خانه های خود با مشکل مواجه گشتند یا برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس و خرید مایحتاج آنها به مشکل برخورده اند بنابراین انتظار می رود تصمیم گیری عاجلی در این حوزه صورت گیرد و بخصوص اصناف مورد توجه جدی قرار گیرند.
منبع:

1400/04/14
10:05:15
0.0 / 5
851
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام