حیدری:

دولت سیزدهم روابط با كشورهای همسایه را تقویت كند

دولت سیزدهم روابط با كشورهای همسایه را تقویت كند

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت که با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری باید دولت آینده تقویت روابط با کشورهای همسایه را در دستور کار قرار دهد.


شهریار حیدری در گفتگو با ایسنا، در توضیح اولویت های دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی اظهار داشت: باید دولت آینده برنامه مشخصی در عرصه سیاست خارجی داشته باشد. هم اکنون روابط ما با بعضی از کشورها خوب است و با برخی دیگر مناسب نمی باشد. بنابراین با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره روابط با کشورهای همسایه باید چاره اندیشی صورت گیرد تا از راه تشکیل گروه های منطقه ای روابط با کشورهای همسایه هم تقویت شود.
حیدری توضیح داد: در این راستا اگر نگرانی درباره روابط وجود دارد با گفتگو و مذاکره حل شده، چون روابط با کشورهای دیگر تأثیر مستقیمی در عرصه سیاست خارجی دارد. ضمن این که دنیای امروز دنیای ارتباطات بوده و بدون ارتباط با کشورهای دیگر چرخه اقتصاد تکمیل نمی گردد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جمع بندی اظهار نمود: هر چه روابط با کشورهای خارجی و نهادهای بین المللی قوی تر باشد به نفع منافع ملی کشورمان است. البته برخی کشورهای قدرتمند مثل چین و یا کشورهایی همچون هند می توانند روابط مناسبی با کشور ما داشته باشند.
حیدری همینطور اظهار نمود: باید قدرت جمهوری اسلامی در نهادهای بین المللی تعریف شده و اثرگذار باشد، ازاین رو میتوان اظهار داشت که دولت آقای رئیسی در وهله اول باید روابط با کشورهای همسایه و بعد کشورهایی که می توانند مناسبات خوب با جمهوری اسلامی داشته باشند را پیگیری کند. همینطور لازم است در نهادهای بین المللی جایگاه ایران بگونه ای مشخص شده که اثرگذار باشد.1400/04/18
22:13:10
0.0 / 5
968
تگهای خبر: برنامه , دولت , رهبری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳