نخعی:

تعامل خوبی برای مدیریت خاموشی ها شكل گرفته است

تعامل خوبی برای مدیریت خاموشی ها شكل گرفته است

به گزارش پارلمان ایران دات کام سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه تعامل خوبی بین همه قوا و دستگاه ها برای مدیریت خاموشی ها شکل گرفته و ان شاءالله بتوانیم در سایه این همدلی از شرایط اضطراری به وجود آمده عبور نماییم.


مصطفی نخعی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به مشکلات بوجود آمده در تأمین برق و اقداماتی که کمیسیون انرژی در دستور کار قرار داده است، بیان نمود: همان طوری که از قبل هم اطلاع رسانی شد، با عنایت به قطعی های برق و به دنبال آن مشکلات و نارضایتی هایی که در سطح جامعه به وجود آمد، کمیسیون انرژی این مورد را در اولویت قرار داد و در این راستا در روز چهارشنبه جلسه ای فوق العاده با حضور وزیر و معاونان وزیر نیرو تشکیل شد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: بر مبنای جلساتی که برگزار شد مقرر گردید تا یکسری اقدامات در دو بخش کوتاه مدت و دراز مدت دنبال شود. اقدامات میان مدت و بلند مدت، - از قبل هم این مورد در دستور کار کمیسیون قرار داشت و جلساتی در این حوزه برگزار کردیم- بیشتر شامل افزایش ظرفیت تولید، ایجاد ظرفیت های مناسب، سیاست های قیمتی و موارد مختلفی است که کمیسیون مدنظر داشته و در آینده هم با جدیت دنبال خواهیم کرد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: اما در حوزه اقدامات کوتاه مدت هم تدابیری اتخاذ شده تا بتوانیم از وضعیتی که با آن مواجه هستیم عبور نماییم. اولا قرار بر این شده کمیته مشترکی متشکل از اعضای کمیسیون انرژی و کمیسیون های مرتبط تشکیل گردد و این کمیته هم نقش نظارت داشته و هم به دولت کمک نماید.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در ادامه تصریح کرد: در بحث اطلاع رسانی هم ضعف های زیادی حالا وجود دارد و یکی از گله مندی های مردم در بحث اطلاع رسانی نامناسب است. متاسفانه در بعضی از موارد قطعی ها تناسبی با برنامه های اعلامی نداشته است، مقرر شده تا وزارت نیرو اطلاع رسانی دقیق تری را دنبال کند و صدا و سیما هم کمک نماید. حتی ما پیشنهاد داشتیم که صدا و سیما به صورت لحظه ای آخرین وضعیت تولید و مصرف را به مردم اطلاع رسانی کند تا مردم کاملا در جریان شرایط قرار بگیرند.
این عضو شورایعالی انرژی اضافه کرد: از همه دستگاه ها مثلا وزارت نفت و دستگاههای دیگر که امکان تولید برق دارند، خواسته شد همه ظرفیت خویش را در اختیار وزارت نیرو قرار دهند، از طرفی کمیسیون انرژی تاکید دارد هرچه سریع تر نیروگاه هایی که در دست تعمیر هستند وارد مدار شوند. استفاده حداکثری از ژنراتورهای برق از دیگر مواردی است که باید با جدیت دنبال شود. بعضی از مراکز نظیر بیمارستان ها و صنایع مختلف ژنراتورهایی دارند که باید بخشی از برق خویش را با استفاده از آن تأمین کنند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد: تعطیلی نوبه ای بعضی از استانهای گرمسیر نظیر خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، هرمزگان که دمای هوا در آن بالا هست از دیگر مواردی است که باید دنبال شود. از طرفی اورهال بعضی از صنایع بزرگ باید از جانب وزارت صمت به صورت نوبه ای در این ایام که با پیک مصرف مواجه هستیم، دنبال شود.
نخعی در انتها با اشاره به اینکه در هر جایی که ظرفیت واردات برق مقدور است باید از آن امکان استفاده شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعامل خوبی بین همه قوا و نیروهای مختلف و همه دستگاه ها شکل گرفته و ان شاءالله بتوانیم در سایه این همدلی از این شرایط اضطراری به وجود آمده عبور نماییم و مردم با کمترین مشکلات مواجه شوند.
منبع:

1400/04/19
11:32:38
0.0 / 5
927
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام