نماینده اهواز:

با تشكیل وزارت ورزش، در بخش جوانان و ورزش كاری انجام نشد

با تشكیل وزارت ورزش، در بخش جوانان و ورزش كاری انجام نشد

به گزارش پارلمان ایران دات کام خوزستان نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با تشکیل وزارت ورزش، نه در بخش جوانان برنامه داشتیم و توانستیم کاری انجام دهیم و نه برای ورزش کاری انجام شد.


مجتبی یوسفی در مراسم بدرقه المپیکی ها و پارالمپیکی های خوزستان که امروز (۲۴ تیر) در استانداری برگزار شد، اظهارکرد: انتظار این است که امکانات برای مقدمات ورزش بیشتر فراهم گردد که در مجلس نیز این را گفته ایم. برای دولت جدید نیز یکی از نکاتی که پیشنهاد دادیم و با جدیت دنبال آن هستیم، این است که فردی که وزیر ورزش می شود باید تکلیف خودرا با ورزش همگانی و زیرساخت ها مشخص نماید. اگر ورزش همگانی را که پایه و زیرساخت ورزش قهرمانی است نداشته باشیم و باشگاه داری به درستی انجام نشود و توزیع اعتبارات هم بطور صحیح نباشد، کارها به خوبی پیش نمی رود. ما این مهم را در مجلس از وزیر پیشنهادی ورزش با برنامه قابل پایش می خواهیم.
به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه متاسفانه با تشکیل وزارت ورزش نه در بخش جوانان برنامه داشتیم و توانستیم کاری انجام دهیم و نه برای ورزش، افزود: افتخار می نماییم خوزستان مهد فوتبال و کشتی کشور است و از قدیم در این رشته ها و وزنه برداری و ورزش بانوان در منطقه حرف برای گفتن داشتیم و وظیفه خودمان می دانیم که حمایت نماییم. البته امسال برای نخستین بار از ظرفیت بودجه با کمک استاندار برای ورزش استفاده کردیم. اهتمام استاندار برای کمک به ورزش جدی است و ان شاءالله اهتمام دولت نیز جدی باشد.
نماینده مردم اهواز اظهار داشت: در بودجه با تمام کمبودها برای ورزش منابع اعتباری گذاشتیم. یعنی برای اتمام پروژه های ورزشی و توجه به مناطق کم برخوردار برای نخستین بار، مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان برای بحث ورزش، اشتغال و جبران برخی کم و کاستی ها در منطقه محروم استان در نظر گرفتیم. ضمن اینکه در این بخش اختیار را به خود استان دادیم و خدا را شکر هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان به خوزستان اختصاص دادیم. همین طور این اعتبار را که نزدیک به ۱۷ میلیارد تومان است، در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان قرار دادیم. این مبلغ به جز اعتبارات برمبنای ردیف های مشخص برای اداره کل ورزش استان است.
او در آخر با عذرخواهی بابت کمبودها در ورزش خوزستان، عنوان کرد: یک تشک کشتی در اختیار هیات خوزستان قرار می دهم.
منبع:

1400/04/25
21:26:38
0.0 / 5
840
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲