توانگر خبر داد:

برگزاری جلسه ای برای رفع نیازهای مناطق نفت خیز همچون خوزستان در زمینه آب

برگزاری جلسه ای برای رفع نیازهای مناطق نفت خیز همچون خوزستان در زمینه آب

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه ای در هفته پیش رو به ریاست قالیباف و برخی از روسای کمیسیون ها و مسئولین دولتی برای رفع بعضی از نیازهای مناطق نفت خیز همچون خوزستان در زمینه آب اطلاع داد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، مجتبی توانگر در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «تزریق ⁧‫آب‬⁩ در رگ های خوزستان/ افزایش خروجی سد دز با عنایت به تنش های آبی در خوزستان و مطالبات مردمی و درخواست نمایندگان خوزستان، دکتر قالیباف، گروهی را به ریاست تام الاختیار دکتر ⁧‫حسنوند‬⁩ به خوزستان فرستادند.
با پیگیری رئیس کمیسیون انرژی مجلس، هفته گذشته، معاون دادستان کل کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور، معاون آب وزیر نیرو، معاون سازمان برنامه و بودجه و.. به این استان فراخوان شدند.
‏مقرر شد بحث منابع مالی برای تأمین تانکرهای ⁧‫آبرسانی‬⁩ به مناطقی که مشکل آب دارند و پروژه هایی که در کوتاه مدت می تواند به آبرسانی خوزستان کمک نماید، تأمین مالی شوند و قول دادند در دستور یکشنبه هیات دولت باشد. مبحث خسارت ⁧‫کشاورزان‬⁩ هم مطرح و پرداخت آن تسریع خواهد شد. مشکل دیگر بحث حق آبه ای که مورد درخواست و رهاسازی آب در بالادست از سد ⁧‫کرخه‬⁩ و ⁧‫دز‬⁩ بوده که از روز چهارشنبه با پیگیری های رئیس مجلس و آقای حسنوند و رایزنی هایی که با وزارت نیرو ‏انجام شد ظرفیت خروجی سد کرخه از ۷۵ مترمکعب به ۱۳۰مترمکعب در ثانیه رسیده و به دنبال آن هستیم که مبحث تأمین آب پایین دست را در دشت آزادگان پیگیری نماییم چون که آنجا هم بحث مسائل دامداران وجود دارد و باید حل شود.
‏در مورد نیازهای بلندمدت، مقرر شد در هفته پیش رو جلسه ای با ریاست دکتر قالیباف و برخی از روسای کمیسیون ها و بعضی از مسئولین دولتی تشکیل و کارگروهی جهت مصوبات بودجه۱۴۰۱، برنامه توسعه هفتم و رفع بعضی از نیازهای مناطق نفت خیز همچون خوزستان شکل گیرد تا بتوان بخشی از نیازهای اساسی به خصوص در زمینه آب برطرف شود.»
1400/04/26
15:16:48
0.0 / 5
884
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴