حضرت پور:

طرح ساماندهی پیامرسان های اجتماعی میلیونها كسب وكار اینترنتی را با بحران روبرو می كند

طرح ساماندهی پیامرسان های اجتماعی میلیونها كسب وكار اینترنتی را با بحران روبرو می كند

پارلمان ایران دات کام: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه طرح ساماندهی پیامرسان های اجتماعی میلیونها کسب وکار اینترنتی را با بحران روبرو می کند اظهار داشت که این تصمیم های چشم بسته مغایر با اراده مردم است.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، روح الله حضرت پور نماینده ارومیه با اشاره به موافقت مجلس با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیامرسان های اجتماعی بصورت اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «مجلس در وانفسای مشکلات بی شمار کشور طرحی مغایر با حقوق ملت را تایید نمود که وزارت ارتباطات رسما اعلام نموده است زیرساخت های اجرائی آن در کشور وجود ندارد و میلیونها کسب وکار اینترنتی را با بحران روبه رو می کند.
‏رای مخالف دادم.
هیچ کس اجازه ندارد کارهای ارتباطی مردم را محدود و ایرانیها را در عرصه بین الملل منزوی کند.
‏این تصمیم های چشم بسته مغایر با اراده مردم است. »
امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیامرسان های اجتماعی بصورت اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی و در کمیسیون مشترک بررسی شود.
طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، «سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست. مجلس نمی تواند اختیار قانون گذاری را به شخص یا هیئتی واگذار کند ولی در موارد ضروری می تواند اختیار وضع برخی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون های داخلی خود تفویض کند، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می نماید بصورت آزمایشی اجرا می شود و تصویب نهایی آنها با مجلس خواهد بود. »
منبع:

1400/05/07
12:17:23
0.0 / 5
877
تگهای خبر: تصویب , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴