یك عضو كمیسیون عمران:

علل گرانی مصالح ساختمانی عدم نظارت و مدیریت است و سایر دلیلهای بهانه

علل گرانی مصالح ساختمانی عدم نظارت و مدیریت است و سایر دلیلهای بهانه

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: عدم نظارت بر نحوه توزیع و نبود مدیریت صحیح تنها عامل گرانی قیمت مصالح ساختمانی و آشفتگی بازار است.


کمال حسین پور در گفت و گو با ایسنا، درباره علل افزایش قیمت مصالح ساختمانی در بازار و راهکارهای کنترل قیمت آن، بیان کرد: تنها دلیل اصلی افزایش قیمت مصالح ساختمانی، متاسفانه عدم مدیریت صحیح و نظارت بر بازار است. درباب سیمان ما شاهد بودیم که یکباره بدون فراهم کردن شرایط لازم آنرا در بورس معرفی کردند و برخی افراد سودجو در بورس آنرا خریداری کردند و با قیمت بالا در بازار عرضه می کنند. مسلما یک مصالح فروش خُرد توان حضور در بورس را ندارد.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار نمود: متاسفانه هیچ برنامه ای برای نحوه توزیع آن بعد از خرید در بورس و حتی سقف میزان سودی که خریدار می تواند داشته باشد، دیده نشد. درباب سایر مصالح ساختمانی نیز وضعیت همین است. عدم نظارت بر نحوه توزیع و نبود مدیریت صحیح در این عرصه تنها عامل گرانی ها است، وگرنه هیچ اتفاقی نسبت به دو ماه پیش رخ نداده که شاهد افزایش قیمت باشیم.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: باید نحوه توزیع، قیمت گذاری و نظارت بر بازار مورد بازبینی قرار گیرد. امروز هیچ کسی پاسخگو نیست که در این عرصه چه سیاستی حاکم شده و چرا به اینجا رسیده ایم؟. تنها دلیل این وضعیت نبود نظارت و مدیریت صحیح است که باید اصلاح گردد و سایر دلیلهای فقط بهانه تراشی هستند.
منبع:

1400/05/13
12:06:02
0.0 / 5
916
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱