آغاز جلسات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از روز شنبه بعلاوه روال جلسات رای اعتماد

آغاز جلسات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از روز شنبه بعلاوه روال جلسات رای اعتماد

به گزارش پارلمان ایران دات کام ایسنا نوشت: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از آغاز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از جلسه روز شنبه سی ام مرداد با حضور رئیس جمهور اطلاع داد.سید نظام الدین موسوی اظهار نمود: جلسه روز شنبه مجلس جهت بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت با حضور رئیس جمهور برگزار می شود. در این نشست نمایندگان برای مخالفت و موافقت با برنامه، خط مشی، اصول کلی و ترکیب هیات وزیران و هر کدام از وزیران به تفکیک ثبت نام خواهند کرد.
وی اضافه کرد: شور اول ما در مورد برنامه کلی دولت می باشد که رئیس جمهور ضمن تشریح آن و معرفی وزرای پیشنهادی از ترکیب هیات وزیران دفاع خواهد کرد، سپس ۵ مخالف و ۵ موافق به ترتیب یک مخالف و یک موافق هر کدام ۱۵ دقیقه راجع به ترکیب هیات وزیران صحبت خواهند کرد و در نهایت رئیس جمهور یا نماینده وی به مطالب مطروحه پاسخ می دهند که نطق اولیه رئیس جمهور و دفاعیات مجموعا باید دو ساعت و نیم باشد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: شور دوم ما بررسی جداگانه صلاحیت وزرای پیشنهادی به ترتیب حروف الفبای وزارت خانه ها خواهد بود، پیش از صحبت های مخالف و موافق هر وزیر، گزارش کمیسیون یا کمیسیون های در رابطه با آن وزارت خانه قرائت خواهد شد. اگر گزارش یک کمیسیون تخصصی عرضه شود ۱۰ دقیقه و اگر بیشتر از یک کمیسیون تخصصی باشد هر کمیسیون ۵ دقیقه گزارش می دهد که در مورد هر وزیر دو مخالف و دو موافق به ترتیب یک مخالف و یک موافق هر کدام ۱۵ دقیقه صحبت می کنند و بعد وزیر یا در صورت صلاحدید رئیس جمهور ۳۰ دقیقه از وزیر مربوطه دفاع می کنند یا می توانند این وقت را ترکیب کنند. همینطور رئیس جمهور می تواند با استفاده از وقت وزیران در انتها به طور یکجا از همه آنها دفاع کند و در نهایت رای گیری و اعلام نتایج آرا را خواهیم داشت.
موسوی با اشاره به اینکه جلسات رای اعتماد احیانا از شنبه تا سه شنبه برگزار می شود، اظهار داشت: این جلسات در دو نوبت بامداد و پس از ظهر برگزار می شود و در این زمان مجلس نطق و دستور ندارد و جلسات صرفاً به مبحث رای اعتماد اختصاص خواهد داشت.
27219


منبع:

1400/05/28
13:27:22
0.0 / 5
919
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳