محبی:

فروش نفت و خنثی سازی تحریم در دستور کار قرار گیرد

فروش نفت و خنثی سازی تحریم در دستور کار قرار گیرد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تکیه بر لزوم افزایش منابع برای متناسب سازی حقوق و تورم اظهار داشت که در همین رابطه فروش نفت و خنثی سازی تحریم باید در دستور کار قرار گیرد.


بهروز محبی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: آقای رئیسی در دیدار با نمایندگان و در اظهاراتی که به تازگی داشتند بر لزوم متناسب سازی حقوق و تورم تاکید نمودند. در دولت گذشته اتفاقی افتاد و ما قله ای را در علوم پزشکی ایجاد کردیم که نتیجتا حقوق قابل توجهی به قسمتی از مجموعه علوم پزشکی پرداخت می شد. در ادامه اعضای هیات علمی دانشگاه ها خواهان همسان سازی شدند و بعد آموزش و پرورش این درخواست را بیان کرد و این دومینو کماکان شروع شد که کار درستی نبود.
وی اضافه کرد: اگر مقرر است متناسب سازی صورت گیرد همانطور که رئیس جمهور تاکید نمودند باید همه گروه های شغلی را شامل شود و این از الزامات کشور است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس افزود: همین هم اکنون خانواده ای حقوق کارمندی چهار یا پنج میلیون تومان که زیر خط فقر است دریافت می کند و عادلانه نیست که در مقابل عده ای افزایش حقوق ۱۰، ۱۵ میلیون تومانی داشته باشند در صورتی که عده ای با حقوق حداقلی امرار معاش می کنند. پس این سخن درستی است که اگر مقرر است اتفاقی بیفتد باید برای همه لحاظ شود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در آینده به واسطه شرایطی که بوجود آمده و توقعاتی که برای اقشار مختلف به وجود آمده حاکمیت و دولت باید بتوانند منابع را به صورت جدی بالا برند. این می تواند از مسیرهای متعدد، متنوع و متمایز صورت گیرد. مثل افزایش پایه مالیاتی و جذب مالیات از کسانی که سال ها فرار مالیاتی داشتند و در مقابل حذف برخی هزینه های غیر ضروری و فروش اموال دولت هم باید مورد توجه قرار گیرد.
محبی با اشاره به اینکه فروش نفت و خنثی سازی تحریم باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: کشور ما این ظرفیت را دارد و ما اگر بتوانیم این محاصره را چه در وین، چه در پکن و چه در کشورهایی که ارتباط راهبردی با ما دارند بشکنیم می توانیم این فضا را ایجاد نماییم.
منبع:

1400/05/29
14:05:09
0.0 / 5
956
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دولت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳