انتقاد یک نماینده مجلس از عدم حضور هرمزگانی ها در کابینه و پاسخ قالیباف

انتقاد یک نماینده مجلس از عدم حضور هرمزگانی ها در کابینه و پاسخ قالیباف

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس که از رئیس جمهور دولت سیزدهم در مورد عدم بکارگیری از هرمزگانی ها در کابینه دولت انتقاد کرده بود اظهار داشت: مبنا باید شایستگی، تخصص و تجربه باشد نه استان ها.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، احمد مرادی در جلسه علنی عصر امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل سوم، اظهار نمود: رفع تبعیضات ناروا و تقسیم امکانات عادلانه برای همه در زمینه مادی و معنوی در قانون مورد تاکید قرار گرفته است. ما در کابینه دولت سیزدهم 19 وزیر داریم، وقتی مردم نگاه می کنند متوجه می شوند که خیلی از استان ها هیچ سهمی از کابینه دولت ندارند. تاکید و نگاه ما به شایسته سالاری است. حرف ما این است کسانی که شایستگی لازم دارند در جایگاه وزیر یا معاون وزیر قرار گیرند. اگر برای هر وزیر پنج معاون در نظر بگیریم تعداد زیادی اعضای کابینه را تشکیل می دهد که می خواهند به مردم خدمت رسانی کنند.
این عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان اظهار داشت: بعضی استان ها مثل استان هرمزگان هیچ سهمی در کابینه ندارند. ما در هر زمینه ای افراد متخصص داریم اما لابی بازی بلد نیستیم. ما نیروهای بسیار خوبی در استان هرمزگان در سطح ملی داشتیم که خوب عمل کردند.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس افزود: ما هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران و اساتید دانشگاه درجه یک زیادی داریم، همینطور کارآفرینان و خیرین زیادی در این استان وجود دارد؛ چرا نباید در کابینه دولت سیزدهم از ظرفیت های این استان استفاده شود؟
وی با اشاره به اینکه در هشت سال قبل دولت یازدهم و دوازدهم از ظرفیت های این استان استفاده نکردند، اظهار داشت: از دولت آقای رئیسی می خواهم اگر می خواهند به شعار عدالت خود پایبند باشند، در کنار فسادستیزی و مبحث شایسته سالاری دقت کنند. اگر ماجرا به همین منوال پیش برود هرمزگان هیچ سهمی در کابینه دولت نخواهد داشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار ضمن نپذیرفتن آن اظهار داشت: طبق آیین نامه شما باید اخطار را خطاب به هیات رئیسه مجلس بگویید. نه این که با دولت صحبت کنید. به نظر اینجانب مبنای انتخاب وزرا نباید استانی باشد، شایستگی، تخصص و تجربه مسائلی است که باید مورد توجه واقع شود.
منبع:

1400/05/31
23:15:29
0.0 / 5
975
تگهای خبر: دولت , قانون , متخصص , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام