مخالفت عجیب با وزیر پیشنهادی بخاطر همکاری با ظریف و لاریجانی

مخالفت عجیب با وزیر پیشنهادی بخاطر همکاری با ظریف و لاریجانی

دومین روز از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در پارلمان یازدهم به پایان آمد هرچند این جلسات حدودا آرام و بدون هیاهو درحال سپری شدن است اما چندان هم بی حاشیه نبود.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از خبر آنلاین، مجلس یک دست و دولتی همسو با آن کفایت می کند تا جلسات بررسی صلاحیت وزرا بدون حاشیه برگزار گردد. البته این فضای کاملا آرام این روزهای خانه ملت گاهی با کنایه ها یا اعتراض های نمایندگان از یک نواختی خارج می شود مانند وقتی که احمدی بیغش نماینده جنجالی شازند بخشی از وقت عنابستانی را درخواست نمود تا در مخالفت با «امیرعبدالهیان» وزیر پیشنهادی امورخارجه نطقی ایراد کند. اما علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار که قرار بود ۱۰ دقیقه از زمانش را به نماینده شازند بدهد گویا صحبت هایش پشت تریبون گل انداخت و بیشتر از نیمی از وقت را خودش استفاده نمود. همین مبحث باعث شد تا وقتی احمدی بیغش پشت تریبون قرار گرفت به جای مخالفت با وزیر لب به اعتراض از همکارش باز کند. او اظهار داشت: اگر می خواستید این مقدار به من وقت بدهید چرا اصلا آنرا واگذار کردی خب همه وقت را خودت صحبت می کردی» وی همینطور خطاب به هیات رئیسه اظهار داشت: « من در این زمان نمی توانم حرفهایم را بزنم و ترجیچ می دهم علل مخالفتم را به رسانه ها بدهم» مخالفت بخاطر همکاری با ظریف و لاریجانی علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار هم وقتی در قامت مخالفت با وزیر پیشنهادی وزارت امورخارجه پشت تریبون قرار گرفت از همکاری امیرعبدالهیان با ظریف و لاریجانی انتقاد نمود و آنرا بعنوان یک نگرانی بیان نمود. او اظهار داشت: « آقای امیرعبداللهیان یک دیپلمات انقلابی، کارآزموده، مجرب و نزدیک به جبهه انقلاب است اما مخالفت من با ایشان به علت اهمیتی است که اجرای سیاست های کلی نظام در حوزه وزارت خارجه دارد. وی به همکاری امیرعبداللهیان با ظریف اشاره نمود و اظهار داشت: آقای امیر عبداللهیان سابقه همکاری با آقای ظریف و آقای لاریجانی وجود دارد که ما را قدری نگران می کند و سختی شرایط کشور بخصوص در حوزه سیاست خارجی و برجام و بازگشت عزت کشور هم نگرانی ما را بیشتر می کند. » از حاضری زدن نماینده تا تذکر برای هم استانی نبودن وزرا وقتی مذاکرات مجلس تنها از رادیو پخش می شد و تصویر نبود ترافیک برای بیان تذکر بخش زیادی از وقت مجلس را به خود اختصاص می داد حالا که دیگر تصویر هم به صدا اضافه شده است و مذاکرات مجلس برای رای اعتماد به وزرا به صورت زنده از صدا و سیما پخش می شود. انور حبیب زاده بوکانی در تذکری خطاب به هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: بعنوان نماینده مردم بوکان با ظرفیت ۳۰۰ هزار نفری از مردم شریف و پرکار در مجلس شورای اسلامی حضور دارم و باوجود این که یکی از بانظم ترین نمایندگان هستم، امروز هیات رئیسه اسم بنده را بعنوان فردی که با تاخیر در جلسه حاضر شد، اعلام نمود. این در شرایطی است که ما در مجلس با پیگیری مستمر و حضور پیوسته، درحال بررسی برنامه وزرای پیشنهادی دولت هستیم.
نماینده مردم بوکان در مجلس یازدهم اضافه کرد: ما در تلاشیم تا دولت مقتدر هر چه زودتر تشکیل گردد و با خدمات شایسته به وضعیت سلامت و معیشت مردم رسیدگی کند.
محمدباقر قالیباف که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده اظهار داشت: آقای دهنوی اسامی که تاخیر داشتند را اصلاح کردند، شما هم از نمایندگان منظم مجلس بوده و خواهید بود. احمد مرادی نماینده مردم بندعباس هم در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل سوم، اظهار نمود: رفع تبعیضات ناروا و تقسیم امکانات عادلانه برای همه در زمینه مادی و معنوی در قانون مورد تاکید قرار گرفته است. ما در کابینه دولت سیزدهم ۱۹ وزیر داریم، وقتی مردم نگاه می کنند متوجه می شوند که خیلی از استان ها هیچ سهمی از کابینه دولت ندارند. تاکید و نگاه ما به شایسته سالاری است. حرف ما این است کسانی که شایستگی لازم دارند در جایگاه وزیر یا معاون وزیر قرار گیرند. اگر برای هر وزیر پنج معاون در نظر بگیریم تعداد زیادی اعضای کابینه را تشکیل می دهد که می خواهند به مردم خدمت رسانی کنند. این عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان اظهار داشت: بعضی استان ها مثل استان هرمزگان هیچ سهمی در کابینه ندارند. ما در هر زمینه ای افراد متخصص داریم اما لابی بازی بلد نیستیم. ما نیروهای بسیار خوبی در استان هرمزگان در سطح ملی داشتیم که خوب عمل کردند. نماینده مردم بندرعباس در مجلس افزود: ما هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران و اساتید دانشگاه درجه یک زیادی داریم، همینطور کارآفرینان و خیرین زیادی در این استان وجود دارد؛ چرا نباید در کابینه دولت سیزدهم از ظرفیت های این استان استفاده شود؟ وی با اشاره به اینکه در هشت سال قبل دولت یازدهم و دوازدهم از ظرفیت های این استان استفاده نکردند، اظهار داشت: از دولت آقای رئیسی می خواهم اگر می خواهند به شعار عدالت خود پایبند باشند، در کنار فسادستیزی و مبحث شایسته سالاری دقت کنند. اگر ماجرا به همین منوال پیش برود هرمزگان هیچ سهمی در کابینه دولت نخواهد داشت.
۲۷۲۷


منبع:

1400/06/01
08:53:11
0.0 / 5
888
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲