رونمایی از قوی ترین وزرای پیشنهادی رئیسی

رونمایی از قوی ترین وزرای پیشنهادی رئیسی

به گزارش پارلمان ایران دات کام عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار نمود: برداشت من این است که بیشتر وزرایی که عرضه شدند رأی می آورند.علیرضا شهبازی نماینده مردم نهاوند و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این پرسش که پیش بینی شما از رأی مجلس به کابینه رئیسی چیست؟ به خبرگزاری خبرآنلاین اظهار داشت: برداشت من باتوجه به جوی که در مجلس حاکم است این است که بیشتر وزرایی که عرضه شدند رأی می آورند تعداد کمی از وزرا احتمال دارد که لب مرز باشند و تا آن زمان که معرفی رییس جمهور صورت می گیرد باید دید نتیجه کار چه خواهد شد. این احتمال وجود دارد که برخی از وزرا رأی نیاورند.
>>> بیشتر بخوانید: قوی ترین و ضعیف ترین وزیر پیشنهادی رئیسی/کدام وزرا لب مرز هستند؟
او در پاسخ به این پرسش که کدام وزرا منظورتان است؟ اضافه کرد: نام نمی برم چون صلاح نیست آن گونه که فضای مجلس نشان میدهد امکان دارد، یکی، دو نفر رأی نیاورند حال ممکنست تا انتهای زمان بررسی ها، شرایطی پیش بیاید که بتوانند بیشتر دفاع کنند خصوصاً درباره مسائلی که در موردشان مطرح است اگر مسائل و مطالبی که مطرح است را برای نمایندگان روشن کنند احتمال دارد که آنها کمک کنند اما فضای حاکم نشان میدهد بیشتر وزرای پیشنهادی رأی بیاورند.
شهبازی در پاسخ به این پرسش که دفاع رئیسی از وزرا در مجلس را چقدر موثر می دانید؟ عنوان کرد: بسیار موثر است این که به چه دلیلهای و چه خاصیت های برجسته ای در این افراد دیده که آنها را معرفی کرده می تواند بسیار موثر باشد.
او در پاسخ به این پرسش که قوی ترین و ضعیف ترین وزیر معرفی شده به مجلس چه افرادی هستند؟ عنوان کرد: اسم نمی برم برخی از وزرا، وزرایی هستند که هم قبلا کار کردند و هم باتجربه هستند یقینا موفق هستند تعدادی هم که ناشناخته هستند باید بیشتر معرفی شوند آقای رئیسی آن خصلت ها و خصوصیات آنها را که بیان کند آنها هم رأی می آورند اما در مجموع، افرادی هستند که بسیار موفق هستند در مسئولیت هایی هم که از قبل داشته حدودا خوب عمل کرده اند. کابینه پیشنهادی نسبتا خوب است و رأی می آورد
همچنین محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس نیز در پاسخ به این پرسش که پیش بینی شما از رأی مجلس به کابینه رئیسی چیست؟ به خبرگزاری خبرآنلاین اظهار داشت: هنوز جمع بندی در این زمینه صورت نگرفته است اما کابینه رأی می آورد اما آراء متفاوت خواهد بود. این که میزان رأی به حدنصاب برسد یا خیر، بحث بعدی است اما در مجموع کابینه نسبتا خوبی است حال این که چه نتیجه ای رقم می خورد باید منتظر روزهای آینده باشیم.

او در پاسخ به این پرسش که ممکنست همه وزرا رد بشوند یا یک دفعه رأی اعتماد مجلس را بگیرند؟ اشاره کرد: در هر صورت رأی نمایندگان است نمایندگان پرونده و برنامه های نمایندگان را می بینند و رأی خواهند داد بدین سبب از حالا نمی توان پیش بینی نمود.
جوکار در پاسخ به این پرسش که قوی ترین و ضعیف ترین وزیر معرفی شده به مجلس چه افرادی هستند؟ عنوان کرد: درباره ضعیف ترین وزیر اظهارنظر نمی کنم اما درباره قوی ترین وزرا می توان به وزاری دفاع، کشور، وزیر امور خارجه، راه و شهرسازی و وزیر نفت هم باتوجه به شناختی که دارد، وزرایی خوب و قوی هستند.
۲۷۲۱۹


منبع:

1400/06/02
09:22:16
0.0 / 5
983
تگهای خبر: برنامه , پرونده , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴