عضو هیات رئیسه مجلس:

در مدیریت کرونا در کشور باید تجدید نظر شود

در مدیریت کرونا در کشور باید تجدید نظر شود

خوزستان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در مدیریت کرونا در کشور باید تجدید نظر شود برای اینکه هزینه هایی که تا حالا در واردات دارو و دیگر مسائل صرف شده، مشکل گشا نبوده است.مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در مدیریت کرونا در کشور باید تجدید نظر شود برای اینکه هزینه هایی که تا حالا در واردات دارو و دیگر مسائل صرف شده، مشکل گشا نبوده است.

وی اضافه کرد: عددهای مختلفی درباب واردات داروهای در رابطه با کرونا به کشور مطرح گردیده است که تعدادی از این مبالغ برای ما قطعی هستند در صورتیکه حتی تعدادی از این داروها هیچ اثری روی درمان کرونا ندارند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای مقابله با کرونا، عددهای هنگفتی از صندوق توسعه کشور برداشت شده است اما وضعیت شیوع ویروس کرونا به این شکل است که همچنان درگیر آن هستیم. این به مفهوم آنست که در زمینه هایی که تصمیم گیری شده، مدیریت کرونا غلط بوده است و به این علت، به نتیجه مطلوب که مهار این بیماری است، دست پیدا نکرده ایم.

وی اضافه کرد: باید در مدیریت کرونا در کشور تجدید نظر صورت گیرد. بجای واردات داروهایی که اثری بر روی درمان کرونا ندارند، به واکسیناسیون بپردازیم و البته این کار هم با دقت به سلامت واکسن های وارداتی انجام دهیم.

یوسفی با اعلان اینکه جان مردم ایران خط قرمز است، اظهار داشت: ایران آزمایشگاه برخی کشورها برای واردات واکسن نیست و باید بر واردات واکسن نظارت جدی شود. از جانب دیگر، در هر جای دنیا که واکسن با سلامتی تاییدشده وجود داشته باشد، باید آنرا وارد کشور کرد و هیچ محدودیتی نباید دراین زمینه وجود داشته باشد.

وی اشاره کرد: البته فرمایش مقام معظم رهبری در ممنوعیت واردات واکسن از کشورهای آمریکا و انگلیس که همیشه دشمنی خودرا با مردم ایران ثابت کرده اند یک اصل است که باید در دستور کار مسئولان باشد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: واردات واکسن باید با سرعت بیشتری صورت گیرد و از هر جایی به جز کشورهای آمریکا و انگلیس که امکان واردات واکسن تاییدشده وجود داشته باشد، باید این کار صورت گیرد.

وی اظهار داشت: اگر در دولت گذشته از طرف تعدادی از افراد در مدیریت کرونا قصور وجود داشته است، حتما باید به آن رسیدگی شود و مجلس نیز اساسا پیگیر این مساله خواهد بود.
1400/06/09
10:11:00
0.0 / 5
1242
تگهای خبر: دولت , رهبری , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲