علیرضابیگی:

وزرای دولت برای به حداقل رساندن ناامیدی مردم اهتمام داشته باشند

وزرای دولت برای به حداقل رساندن ناامیدی مردم اهتمام داشته باشند

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: انتظار می رود وزرای دولت سیزدهم اهتمام لازم برای به حداقل رساندن دلسردی و ناامیدی در مردم را به کار گیرند.


احمد علیرضابیگی در گفتگو با ایسنا، درباره انتظارات مردم از وزرای دولت جدید، بیان نمود: متاسفانه به علت عملکرد دولت گذشته مردم گرفتار بی اعتمادی و دلسردی نسبت به دولتمردان شده اند، انتظار می رود وزرای دولت جدید برنامه ای زمانبندی شده با فرآیندهای مشخص برای حل مشکلات مردم را دنبال کنند که برای مردم قابل ارزیابی باشد.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه وزرای دولت باید برنامه ای را دنبال کنند که مردم نتیجه تحقق آنرا در زندگی روزمره خود ببینند، اظهار نمود: انتظار می رود وزرای دولت سیزدهم اهتمام لازم را برای کم کردن دلسردی و ناامیدی در مردم به کار گرفته و آنرا به حداقل کاهش دهند. بعنوان مثال در بحث کنترل بازار ارز اگر بنا باشد همانند دولت قبل بخواهند با ارزپاشی در بازار صرفاً قیمت را پایین بیاورند اما قیمت کالاها بالا بماند، نتیجه عملکرد آنان با دولت قبل تفاوتی نخواهد کرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بازار ارز جز از رهگذر تقویت تولید داخل و واقعی کردن اقتصاد کشور کنترل نمی گردد و با واقعی شدن اقتصاد کشور امکان صادرات کالاها فراهم می شود، خاطرنشان کرد: امروز ما در تبریز کارخانه یخچال سازی را داریم که در ترکیه هم تولید دارد، قیمت تمام شده تولید یخچال در ایران ۳۰۰ دلار و در ترکیه ۲۰۰ دلار است، فلذا کالایی که در ترکیه تولید می کند به عراق صادر می شود و علت این امر به واقعی نبودن اقتصاد کشور باز می گردد.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه تصریح کرد: انتظار می رود وزرای دولت سیزدهم در جهت واقعی کردن اقتصاد کشور و پشتیبانی از تولید داخل گام برداشته و امکان تولید کالاهای صادرات محور را فراهم نمایند، وزرای دولت سیزدهم باید برنامه خویش را برمبنای تحقق مطالبات مردم پیش ببرند و تمام ارکان دولت باید بسیج شوند تا باری از دوش مردم بردارند.
علیرضا بیگی در انتها اضافه کرد: امروز مهم ترین اولویت کشور بحث کنترل کرونا و معیشت مردم است، متاسفانه روز به روز هم شرایط بدتر می شود، انتظار می رود وزرای دولت برنامه های خویش را هرچه سریع تر در این عرصه اجرایی کنند.1400/06/12
17:18:49
0.0 / 5
821
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام