یك عضو كمیسیون عمران مجلس:

سازمان نظام مهندسی در ساخت و سازها سلیقه ای عمل نکند

سازمان نظام مهندسی در ساخت و سازها سلیقه ای عمل نکند

اصفهان یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ساختمان های ساخته شده در شهرها باید استقامت و کیفیت لازم را داشته باشند و سازمان نظام مهندسی باید از کارهای سلیقه ای در این امور پرهیز کند.رحمت الله فیروزی در گفتگو با ایسنا درباره بررسی طرح اصلاح قانون نظام مهندسی در کمیسیون عمران مجلس، اظهار نمود: وزیر راه و شهرسازی درباره تضاد منافع کسانی که قصد دارند خودشان کار مهندسی ساختمان را انجام دهند و طبق قوانین نمی توانند عضو هیات مدیره سازمان شوند نامه ای را نوشت و این مورد مورد مناقشه اعضای هیات مدیره نظام مهندسی قرار گرفته است که در نتیجه شکایتی را به دیوان عدالت اداری تسلیم کردند و دیوان عدالت هم فعلاً حکم بر توقف انتخابات سازمان نظام مهندسی داده است.

وی اضافه کرد: اما این مورد باید در قالب قانون بررسی و حل و فصل شود به صورتی که تکلیف کار اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی مشخص شود. با ورود مجلس این مورد در کمیسیون عمران با حضور اعضای سازمان نظام مهندسی بررسی خواهد شد و تصمیم نهایی در اینباره گرفته خواهد شد.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس، اظهار داشت: البته مهم ترین وظیفه سازمان نظام مهندسی نظارت دقیق و جدی بر ساخت و ساز در شهرها است تا ساختمانی بی کیفیت و خارج از ضوابط این سازمان ساخته نشود. ساختمان ها باید استقامت لازم را داشته باشند و سازمان نظام مهندسی باید از کارهای سلیقه ای در این امور پرهیز کند که این مورد هم در کمیسیون عمران مجلس بررسی می شود.

فیروزی با اشاره به اینکه اصلاح قانون نظام مهندسی در حوزه های مهندسی، فنی، نظارت بر امور مهندسی و خیلی از مسائل حرفه ای در حوزه ساخت و سازهای شهری صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: الان کیفیت ساختمان ها در سطح شهرهای مختلف نسبی است و طبق بازدیدهایی که کارشناسان امر از این ساختمان ها داشته اند کیفیت این ساختمان ها را تقریبی دانسته اند. اگر ساختمانی بی کیفیت ساخته شود هم به زیبایی شهر لطمه می زند و هم سلامت شهروندان را تهدید می کند. بنابراین سازمان نظام مهندسی باید نظارت های خویش را تشدید کند.
1400/06/15
11:17:07
0.0 / 5
980
تگهای خبر: حكم , دیوان عدالت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱