یك عضو كمیسیون كشاورزی:

لزوم مدیریت یکپارچه آب در وزارت جهاد کشاورزی و نیرو دولت سیزدهم

لزوم مدیریت یکپارچه آب در وزارت جهاد کشاورزی و نیرو دولت سیزدهم

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار داشت: ما نیازمند مدیریت یکپارچه با همکاری وزارت جهاد و وزارت نیرو دولت سیزدهم هستیم. ما باید با استفاده از ظرفیت آب های شیرین در کشور، بتوانیم کل کشور را پوشش دهیم.


علیرضا نظری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به رأی اعتماد مجلس یازدهم به سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی دولت جدید اظهار نمود: سید جواد ساداتی نژاد قبل از تصدی وزارت جهاد کشاورزی، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی بودند. ایشان در یک سال قبل مسائل مختلف حوزه کشاورزی را تحلیل و بررسی کردند. میتوان گفت ایشان اشراف کاملی به این حوزه دارند. ما در آخرین نشستی که در خدمت ایشان بود، اولویت ها را به ایشان یادآوری کردیم. اولویت ها چیزی نیست جز مصوبات برنامه ششم توسعه.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار داشت: سامان دهی اراضی کشاورزی، کشت قرادادی و مدیریت آب در شرایط فعلی کشور همچون این اولویت ها است. مباحث حوزه کشاورزی از تولید گرفته تا تجارت باید اولویت های مشخصی داشته باشد.
وی ضمن اشاره به بازگشت قانون انتزاع اختیارات وزارت جهاد کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: رئیس جمهور سابق در جلسه سران سه قوا اجازه تمرکز دو ساله اختیارات بازرگانی در وزارت صمت را مطرح نمودند. با به انتها رسیدن این مهلت امیدواریم شاهد انتزاع اختیارات و بازگشت اختیارات بازرگانی محصولات کشاورزی به وزارت خانه جهاد کشاورزی باشیم.
نماینده مردم خمین در مجلس در مورد مسائل بودجه وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: ما بعد از انقلاب در حوزه صنعت، هزاران میلیارد دلار و تومان در حوزه صنعت سرمایه گذاری کردیم و عنایت ویژه ای به این بخش داشتیم اما در حوزه کشاورزی در سال های پس از انقلاب توجه چندانی به بخش کشاورزی نداشتیم. از آنجائیکه امنیت غذایی یکی از مسائل مهم می باشد، انتظار می رود در تأمین بعضی کالاها کاملا خودکفا باشیم. امید داریم که دولت جدید در این دوره به زیرساخت های بخش کشاورزی مثل صنایع تبدیلی، صادرات محصولات، معافیت مالیاتی کارگاه های زیر ده نفر در روستاها، تأمین حق بیمه دولت و... توجه ویژه ای داشته باشد. همه این مسائل نیازمند تعامل ساداتی نژاد با رئیس سازمان برنامه و بودجه است.
نظری در انتها در مورد تنش های آبی اخیر کشور اظهار نمود: آب، جزء منابع ملی کشور است. ازاین رو نباید با ملاحظات شهری و محلی ارزیابی و سیاستگذاری شود. منابع آبی ما در همه جای کشور یکسان نیست. ما نیازمند مدیریت یکپارچه با همکاری وزارت جهاد و وزارت نیرو دولت سیزدهم هستیم. ما باید با استفاده از ظرفیت آب های شیرین در کشور، بتوانیم کل کشور را پوشش دهیم. البته بحث انتقال آب از دریای خزر، دریا عمان و خلیج فارس برای بخش کشاورزی می تواند مفید باشد.1400/06/25
15:22:12
0.0 / 5
826
تگهای خبر: برنامه , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱