رئیس فراكسیون عشایر مجلس اعلام كرد:

برگزاری کنگره شهدای عشایر کشور در شیراز

برگزاری کنگره شهدای عشایر کشور در شیراز

فارس رئیس فراکسیون عشایر مجلس شورای اسلامی اعلام نمود که با حضور مدیران کل عشایر کشور و رؤسای سازمان بسیج عشایر استان ها، امروز کلید برگزاری کنگره ۱۰ هزار شهید عشایر کشور زده خواهد شد.


علی کریمی فیروزجانی چهارشنبه ۷ مهرماه در شورای عشایر استان فارس که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران برگزار شد، اظهار داشت: در مصوبات سال های اخیر مجلس در برنامه ششم و همینطور در فرازهایی از قانون بودجه ۱۴۰۰، جهت گیری به سمت توسعه زیرساخت های جامعه عشایری و مسائل و مشکلات این قشر مشهود است و این رویه ادامه پیدا خواهد نمود.
او با اشاره به اینکه میانگین مشارکت و تعداد شهدای عشایر بیشتر از ۳ تا ۴ برابر دیگر اقشار بوده، اضافه کرد: عشایر در دفاع مقدس در صف اول و در عرصه دفاع از این آب و خاک پیشتاز و پیش قراول بوده اند و امید است با هم افزایی شاهد رفع ناهمواری های این قشر عزیز از جامعه باشیم.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی که اعتقاد دارد حل مشکلات عشایر در ظرفیت یک سازمان و وزارت خانه نیست و عزم ملی می طلبد، گفت؛ در بدنه اجرایی کشور هم دستگاهها و نهادهای اجرایی همه باید پای کار بیایند تا بخشی از عقب ماندگی و فشارهای اقتصادی که سال جاری به شرایط خاص ناشی از خشکسالی و اقتصادی بر عشایر حاکم شده، جبران شود.
کریمی افزود: سال جاری روند نزدیک شدن زیرساخت های آموزش و پرورش عشایری به استانداردهای کشوری در دستور کار قرار گرفته که مستلزم تسریع است.
او با ابراز امیدواری از این که با واکسیناسیون عمومی، مدارس کشور به شیوه حضوری بازگردد، اظهار داشت: آموزش مجازی هم بعنوان یکی از ثمرات بیماری کرونا با ما خواهد بود و یک فرصت است که امید است در جامعه عشایری هم با کمک وازرت ارتباطات و بهره مندی بیشتر از اینترنت، تداوم یابد.
رئیس فراکسیون عشایر مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس تمام قد آماده کمک به دولت می باشد، اظهار داشت: در طول سالهای بعد از انقلاب اسلامی میانگین بالای ۲۰۰ رای توسط نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی دولت بی سابقه بوده و این رای پیام همدلی و هماهنگی برای اداره امور کشور دارد.
کریمی اظهار نمود: عدم رای اعتماد به وزیر آموزش و پرورش بنا به حساسیت مجلس برای آموزش و پرورش بود، چون که از دستگاههای بنیادی و زیر بنایی کشور به حساب می آید و باید با دقت فردی دیگری انتخاب گردد.
منبع:

1400/07/07
22:43:28
0.0 / 5
903
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵