عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح كرد

دست مافیا پشت صنعت خودروسازی

دست مافیا پشت صنعت خودروسازی

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم اظهار داشت: تا دست مافیای از صنعت خودرو قطع نشود، قیمت خودرو سر و سامان پیدا نخواهد کرد. ما دست مافیا پشت صنعت خودروسازی را مشاهده می نماییم.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، هشتمین طرح پیش فروش یکساله محصولات گروه صنعتی ایران خودرو در حالی از (چهارشنبه/۱۴ مهرماه) به مرحله اجرا در آمده که از مبلغ پیش پرداخت کاسته شده است؛ دلیل این مساله می تواند مصوبه آخر شورای رقابت در خصوص "عدم مشمولیت تورم برای پیش پرداخت مبلغ خودرو" باشد تا در موعد تحویل خودرو، مبلغ بیشتر باقی مانده از وجه خودرو مطابق تورم محاسبه شود.
سید علی موسوی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این مساله اظهار داشت: همه عواملی که در بحث قیمت خودرو تأثیر داشته و دارند از مجلس گرفته تا دولت، باید کاری کنند که استفاده ار خودروی باکیفیت و ارزان ایرانی کام ملت ایران را شیرین کند. قیمت های جهشی افزایش خودرو باید دست کم به وضعیت سابق بازگردد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم ضمن اشاره به اقدامات وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازار سیمان اظهار داشت: ایشان اتفاقات مبارکی در این حوزه رقم زدند و قیمت سیمان را پایین آوردند. ایشان می توانند در حوزه خودرو هم اقدامات جهادی انجام دهند. وقتی کاهش قیمت سیمان را مشاهده کردیم متوجه شدیم که کسانی که شعار می دهند که در نظام جمهوری اسلامی ایران قیمت ها پایین نمی آید، فقط شعار می دهند.
نماینده مردم ملکان در مجلس یازدهم اظهار داشت: با روی کار آمدن مدیران انقلابی و جهادی، اراده اصلی نظام تحقق پیدا می کند و بازار تحت تأثیر قرار می گیرد. همه کالاهای مورد نیاز مردم شامل خودرو کاهش پیدا خواهدنمود. در ماجرای سیمان هم اتفاقاتی مشخصی رخ داد. در وهله اول، نظارت دقیقی روی تولید و عرضه این محصول به وجود آمد. در وهله دوم، دست مافیا از بازار سیمان قطع شد.
موسوی با اشاره به اینکه تا دست مافیای از صنعت خودرو قطع نشود، قیمت خودرو سر و سامان پیدا نخواهد کرد، اظهار داشت: ما دست مافیا پشت صنعت خودروسازی را مشاهده می نماییم. یکی از عوامل بی سر و سامانی قمیت خودرو، مافیا هستند. امیدواریم شاهد یک نظارت جدی و تغییر ساختار در حوزه خودرو باشیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح واردات مشروط خوروی خارجی می تواند در کاهش قیمت خودروی داخلی موثر باشد، اظهار داشت: بنده مخالف واردات هستم. به نظرم مقام معظم رهبری ورود لوازم خانگی کره ای را ممنوع کردند تا به تکنولوژی و صنعت داخلی اعتماد نماییم. ما باید با اعتماد به داخل و داخلی سازی هم خودروی باکیفیت تری تولید نماییم و هم قیمت را تا حد قابل توجهی کاهش دهیم. واردات خودروی خارجی، مشکل کیفیت و قیمت خودروی ما را حل نخواهد کرد.1400/07/19
11:04:50
0.0 / 5
923
تگهای خبر: دولت , رهبری , طرح , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵