سخنگوی كمیسیون صنایع و مجلس مجلس مطرح كرد:

تشکیل کارگروه بررسی سازوکارهای مورد نیاز برای واردات خودرو

تشکیل کارگروه بررسی سازوکارهای مورد نیاز برای واردات خودرو

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس می گوید: این کمیسیون به منظور تأمین نظر شورای نگهبان، طرح ساماندهی صنعت خودرو را اصلاح کرد که برپایه آن خودرو به صورت محدود و با عنایت به نیاز کشور وارد خواهد شد. در این مصوبه منابع ارزی موردنیاز برای واردات خودرو از راه ارز منشا خارجی و صادرات قطعات خودرو تأمین می شود و شورای رقابت هم هر ۶ ماه میزان نیاز کشور به واردات خودرو را بررسی می کند.


روح الله عباس پور در گفتگو با ایسنا در مورد جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونانش در این نشست اطلاع داد و اظهار داشت: ابهامات شورای نگهبان و ایراد شورایعالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به طرح ساماندهی صنعت خودرو در جلسه امروز بررسی گردید.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مقرر شدن کارگروهی به ریاست رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر شد سازوکارهای موردنیاز برای واردات خودرو پیشبینی شود.
وی با اشاره به اینکه کمیسیون صنایع درصدد واردات مدیریت شده خودرو بدون فشار به منابع ارزی است، اظهار داشت: در این نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت از کمیسیون صنایع و معادن خواست که برای ساماندهی بازار خودرو مهلتی داده شود چونکه وی برنامه ای شش ماهه برای مسائل در ارتباط با صنعت خودرو مانند افزایش تولید، تعدیل قیمت و... دارد.
عباس پور اضافه کرد: هرچند وزارت صمت و معاونت ارزی بانک مرکزی به علت ارز موردنیاز برای واردات خودرو با این مورد مخالف است اما کمیسیون صنایع و معادن به دنبال واردات خودرو بدون تحمیل فشار به منابع ارزی کشور است.
عباسپور در مورد طرح ساماندهی صنعت خودرو توضیح داد: این طرح در مجلس دهم تدوین و تصویب گردید اما شورای نگهبان به آن ایراد گرفت.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: کمیسیون به منظور تأمین نظر شورای نگهبان، طرح ساماندهی صنعت خودرو را اصلاح کرد که برپایه آن خودرو به صورت محدود و با عنایت به نیاز کشور وارد خواهد شد. در این مصوبه منابع ارزی موردنیاز برای واردات خودرو از راه ارز منشا خارجی و صادرات قطعات خودرو تأمین می شود و شورای رقابت هم هر ۶ ماه میزان نیاز کشور به واردات خودرو را بررسی می کند.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس همینطور درباره طرح تولید پایدار زنجیره فولاد، اظهار داشت: هرچند کمیسیون صنایع و معادن طرحی درباره ساماندهی بازار فولاد دارد که در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد اما وزیر صمت در نشست امروز از کمیسیون خواست که جهت بررسی این طرح فرصتی به وزارت صمت داده شود چونکه این وزارت خانه برنامه جامعی برای ساماندهی این حوزه دارد البته لازم به ذکر است کمیسیون صنایع و معادن مجلس در جریان بررسی طرح مذکور نظرات دولت و کارشناسان را دریافت کرده است.1400/07/26
08:40:21
0.0 / 5
1261
تگهای خبر: برنامه , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱