نامه مهم پورابراهیمی به رئیسی با مبحث جاماندگان سهام عدالت

نامه مهم پورابراهیمی به رئیسی با مبحث جاماندگان سهام عدالت

به گزارش پارلمان ایران دات کام مهر نوشت: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت اطلاع داد و اظهار داشت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.محمدرضا پور ابراهیمی در ارتباط با مبحث جاماندگان سهام عدالت اظهار نمود: الان جمعیت بسیار زیادی از جاماندگان سهام عدالت، زیر پوشش دستگاههای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند.
وی اضافه کرد: تقریباً حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هم در مجموعه سازمان بهزیستی هستند و باید برای این دو بخش تصمیم گیری شود.
نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بر اساس تصمیم سال قبل افراد زیر پوشش دستگاههای حمایتی که فاقد سهام عدالت هستند باید از این سهام برخوردار شوند، اظهار داشت: اگر این مورد را بخواهیم حل نماییم، باید منابع آنرا تأمین می کردیم، دولت قبل بعد از بررسی در صحن به علت تأمین منابع با اجرای آن مخالفت کرد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مقرر است با توافقی که با دولت سیزدهم داریم این مورد را نهایی نماییم و نامه ای را اخیراً خدمت رئیس جمهور نوشته ایم و از آقای رئیسی درخواست کرده ایم با این مورد موافقت کند، رئیس جمهور نامه را به وزیر اقتصاد و سازمان برنامه ارجاع دادند تا کارهای کارشناسی صورت گیرد، منتظر این هستیم کارشناسی به پایان برسد و موافقت دولت به مجلس اعلام گردد.
پورابراهیمی درباره این که آیا منابع مالی این مورد تأمین شده است؟ اضافه کرد: در نشست مشترکی که سال قبل داشتیم، بخشی از سهام دولت که هنوز آزاد نشده برای تخصیص منابع مالی در نظر گرفته شده است، در صورت موافقت رئیس جمهور و همینطور شورای نگهبان که مغایرت با اصل هفتاد و پنجم (ایرادات شورای نگهبان که بار مالی دارد) نباشد، می تواند سریع عملیاتی شود.
23219


منبع:

1400/07/29
22:27:28
0.0 / 5
865
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵