مشروح سفر کاری اعضای کمیسیون آموزش مجلس به استان گیلان

مشروح سفر کاری اعضای کمیسیون آموزش مجلس به استان گیلان

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اقدامات، بازدیدها و جلسات کمیسیون متبوع خود در مسافرت سه روزه به گیلان را تشریح نمود.


رضا حاجی پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به استان گیلان، بیان کرد: در این سفر سه روزه اعضای کمیسیون از پروژه ها و طرح های بسیار در زمینه های علم و فناوری، تحقیقاتی و دانش بنیان ها بازدید کردند، اعضای کمیسیون بعد از دیدار با آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت از دهکده ورزشی آموزش عالی کشور واقع در دانشگاه گیلان بازدید کردند.
وی ادامه داد: بعد از آن اعضای کمیسیون از مرکز نوآوری دانشگاه گیلان بازدید کردند و در جریان آخرین دستاوردهای مرکز نوآوری دانشگاه گیلان، اهداف و وظایف آن قرار گرفتند، اعضای کمیسیون در ادامه ساختمان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان را افتتاح کردند و از پروژه دانشکده علوم پایه مجتمع دانشگاه گیلان و از بخش های مختلف آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان بازدید داشتند.
نماینده مردم آمل اشاره کرد: در ادامه اعضای کمیسیون آموزش در نشستی با شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان به بررسی مسائل و مشکلات حوزه آموزش عالی استان گیلان پرداختند و بعد از استماع مسائل و مشکلات استان تصمیماتی حمایتی جهت پیشرفت این حوزه اتخاذ کردند، نمایندگان همین طور از شرکت دانش بنیان زر آسا شهرک صنعتی رشت بازدید کردند، بازدید از موسسه تحقیقاتی بین المللی تاس ماهیان و رسیدگی به مشکلات این واحد پرورش آبزیان که دومین موسسه تحقیقات در زمینه آبزیان در دنیا است از دیگر اقدامات کمیسیون در این ماموریت سه روزه بود.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همین طور با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان، برخی مدیران مدارس و معلمان با شورای معاونان، مدیران و رؤسای آموزش و پرورش استان جلسه داشتند و در جریان مشکلات آنها قرار گرفتند، اعضای کمیسیون همین طور از مشکلات زیست محیطی تالاب انزلی بازدید کردند و خواهان اختصاص اعتبار برای حل مشکلات زیست محیطی این تالاب شدند.
حاجی پور افزود: اعضای کمیسیون از قسمت های مختلف واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بندرانزلی نیز بازدید کردند و در جریان مشکلات این واحد قرار گرفتند. بازدید از مجتمع کشتی سازی شهید تمجیدی وابسته به صنایع دریایی وزارت دفاع نیز دیگر برنامه اعضای کمیسیون آموزش در مسافرت به گیلان بود، همچین اعضای کمیسیون از شرکت دانش بنیان ماشین سازی امیدی کارن لاهیج در لاهیجان و کارخانه نوآوری گیلان نیز بازدید داشتند.1400/08/03
21:51:52
0.0 / 5
870
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پروژه , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴