بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامه

بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامه

پارلمان ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو جهت مقابله با انتشار کرونا در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


محمدمهدی مفتح در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: در این نشست درخواست بعضی از نمایندگان جهت انجام تحقیق و تفحص و اعمال ماده ۲۳۴ درباره اختصاص یک میلیارد یورو برای مقابله با انتشار کرونا مورد بررسی قرار گرفت.
وی توضیح داد: سوال درخواست کنندگان این بود که میزان ارز چه قدر بوده و دقیقا چه میزان تخصیص یافته است که در اینباره دیوان محاسبات گزارشی ارائه نمود. در نهایت مقرر شد با متقاضیان تحقیق و تفحص صحبت شود تا در صورت اقناع آنها از گزارش دیوان محاسبات مبحث درخواست تحقیق و تفحص خاتمه پیدا کند، در غیراینصورت آنها سوال و درخواست خویش را شفاف تر بیان کنند.
وی ضمن اشاره به حضور غلامرضا ملابیگی و سیدمحمد هادی راجی کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان در این نشست اظهار داشت که آنها برنامه های خویش را تشریح کردند.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات همینطور اظهار داشت که در ادامه نشست مسئولانی از شرکت ملی گاز و بنیاد مسکن حضور یافته تا ابهام میان دو دستگاه در مورد آسفالت روستاها پس از گازکشی حل شود. طبق ضوابط شرکت ملی گاز پس از حفاری روستاها برای لوله کشی باید هزینه آسفالت آنرا هم تأمین و هزینه آنرا به بنیاد مسکن عرضه کند.
وی تصریح کرد: توضیحات بنیاد مسکن این بود که پول قابل دسترسی بابت این مورد از جانب شرکت ملی گاز به آنها پرداخت نشده اما مسؤلان شرکت ملی گاز اعلام کردند، طبق لیستی پول آسفالت را به بنیاد مسکن در استانها پرداخت کرده اند. پس از بحث و بررسی مقرر شد، با بررسی های بیشتر مشخص شود مبالغ پرداخت شده به میزان خسارت وارده بر اثر حفاری ها هست یا خیر، تا خیابان های روستایی به خوبی آسفالت شوند.1400/08/11
22:53:34
0.0 / 5
933
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱