پیشنهاد رییس فراكسیون گردشگری

ویزای گردشگری سلامت بین کشورهای مسلمان لغو شود

ویزای گردشگری سلامت بین کشورهای مسلمان لغو شود

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس پیشنهاد کرد: روادید گردشگری سلامت بین کشورهای مسلمان لغو شود.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدرضا دشتی اردکانی در پنجمین کنگره بین المللی گردشگری سلامت کشورهای اسلامی که دوشنبه ۱۷ آبان ماه با حضور نمایندگان خصوصی و دولت های خارجی در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، با بیان اینکه ایران کشوری ارزان برای سفر است که تجهیزات و کیفیت پزشکی در آن قابل قبول است، دارا نبودن هرم اصلی و تصمیم گیری را مهم ترین نقطه ضعف این حوزه دانست و اظهار داشت: با تشکیل شورای راهبری استانی میتوان مسؤولیت ها را از تهران تفویض کرد تا از مزیت استان ها استفاده گردد. مثلاً استان خراسان رضوی با عنایت به هم مرزی با کشورهای دیگر، شرایط متفاوتی در قیاس با استانهای مرکزی دارد که با تفویض اختیارات و تشکیل آن شورا، یقینا می تواند اتفاقات بهتری را در حوزه گردشگری سلامت رقم بزند.
وی همینطور با انتقاد از اینکه ایران نتوانسته از ظرفیت کشورهای حوزه اکو در زمینه گردشگری اسلامی بهره ببرد، اظهار نمود: گردشگری سهل الصول ترین راه برای ایجاد ثبات سیاسی، اقتصادی و امنیت است. کشورهای اروپایی بعد از مرگ میلیونها انسان در جنگ جهانی دوم به این نتیجه رسیدند که با توسعه گردشگری، می توانند امنیت را به کشورهای خود برگردانند، آن چنان که امروز شاهد حوزه پولی و مرزی مشترک در قاره اروپا هستیم.
او اضافه کرد: شایسته است کشورهای اسلامی به واسطه رفت و آمدها و فرهنگ مشترکی که دارند، به توسعه این صنعت بپردازند.
رئیس فراکسیون گردشگری مجلس همینطور لغو روادید گردشگری سلامت را پیشنهاد کرد و اظهار داشت: با لغو این روادید ضمن کوتا کردن دست واسطه گران، اولین گام برای تقویت روابط بین کشورهای مسلمان و همسایه برداشته می شود. مسلما هدف غایی مستلزم زمان و هزینه است، اما مسیری که می رویم در جهت رشد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی منطقه است.
منبع:

1400/08/17
21:15:50
0.0 / 5
898
تگهای خبر: دولت , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵