توانگر:

هزینه رفتار و گفتار برخی افراد را نباید کل مجلس بپردازد

هزینه رفتار و گفتار برخی افراد را نباید کل مجلس بپردازد

ایرنا نوشت: نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با طرح این پرسش که چرا باید هزینه رفتار و گفتار برخی نمایندگان را کل مجلس بپردازد، اظهار داشت: حواشی برخی طرح ها، اظهارنظرها و اقدامات هزینه ساز عده ای سبب شده اقدامات خوب مجلس دیده نشود.مجتبی توانگر روز سه شنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، اظهار داشت: زمانی که به کارنامه مجلس یازدهم نگاه می نماییم می بینیم اقدامات بسیار بزرگی انجام داده است. از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها تا قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب وکارها یا طرح تعارض منافع یا قانون مالیات بر خانه های خالی که به تصویب رسید.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم افزود: وقتی گزارش عملکرد یکساله مجلس شورای اسلامی در محضر مقام معظم رهبری ارائه شد، ایشان از عملکرد مجلس قدردانی ویژه کردند. این همه اقدام قوی و تاریخی مجلس یازدهم درحالی صورت گرفت که متاسفانه عده ای نماینده هزینه ساز موجب می شوند زحمات اکثریت نمایندگان مجلس به حاشیه برود.
توانگر افزود: در صورتیکه مقام معظم رهبری از مجلس قدردانی می کنند، گزارش یکی از کمیسیون های مجلس موجب می شود ایشان بخواهند که این مساله جبران شود. البته رئیس مجلس هم با آن که می توانست مثل خیلی از افراد بر این تذکر درپوش بگذارد، آنرا صریح و علنی بیان نمود.
وی افزود: رئیس مجلس نشان داد که ولایتمدار واقعی کسی است که در پیاده سازی نظرات مقام معظم رهبری محاسبه سیاسی و بهانه تراشی نمی نماید. امروز می خواهم به بهانه تذکر مقام معظم رهبری، نقدهایی به خودمان مطرح کنم و می خواهم از اقدامات هزینه سازی بگویم که کارهای موثر مجلس برای مردم را در بعضی رسانه ها و شبکه های اجتماعی به حاشیه برده است.
توانگر عنوان کرد: خطاب من اول به خودم است و بعد به همکارانی که متاسفانه رویه شان، هزینه هایی را بر مجلس یازدهم تحمیل کرده است. یک نفر مصاحبه می کند که نمایندگان خودشان هم نمی دانند به چه رای می دهند و شب در تلویزیون می بینند، یک نفر در فلان کمیسیون رعایت ملاحظات حق الناس را نمی کند و مقام معظم رهبری را ناگزیر به تذکر می کند و یک نفر دیگر طرح فضای مجازی را به گونه ای تنظیم می کند که خواسته یا ناخواسته مجلس را مقابل خواسته مردم ایران قرار می دهد. همین طور یک نفر دیگر برچسب دستکاری بودجه ای می زند که نتیجه زحمت شبانه روزی تمام نمایندگان است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در ادامه تصریح کرد: بودجه به سبب احکام ضدتبعیض و پشتیبانی از محرومین از افتخارات مجلس شمرده می شود و آن نماینده این کارنامه مهم مجلس را تحت تاثیر اقدام خود قرار می دهد.
وی اشاره کرد: یک عده به بهانه توافق با آژانس که همه خوب می دانیم نمی تواند خارج از هماهنگی با نهادهای بالادست امنیتی باشد، آش را آن قدر شور می کنند که اقدام تاریخی مجلس در تصویب قانون اقدام راهبردی را تحت تاثیر قرار می دهند آن هم در مجلسی که با افتخار تابلوی مجلس انقلابی را دارد. آیا انقلابی گری بدون اخلاق و عقلانیت، مفهوم دارد؟
توانگر اضافه کرد: برخی اقدامات نمایندگان هزینه ساز، متاسفانه تصویر کل مجلس را نتیجه کار کسانی نشان میدهد که به عقلانیت یا اخلاق توجه کمتری دارند در صورتیکه این واقعیت مجلس نیست. واقعیت مجلس، اکثریت مجلس انقلابی و خروجی نهایی است که از این مجلس بیرون می آید.
رییس کمیته اقتصاد انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همکاران عزیز نیاز است مردم بجای این حاشیه سازی ها، دستاوردهای این مجلس را ببینند. ما قانونی برای گرفتن مالیات از خانه های خالی یا به عبارت بهتر طرح مالیات بر احتکار مسکن تصویب کردیم، که کم کم اثراتش را بر بازار می گذارد، ما قانونی برای تولید یک میلیون مسکن درسال تصویب کردیم، ما مصوبه ای مهم و تاریخی برای تسهیل صدور مجوز برخی کسب وکارها داشتیم که یکبار برای همیشه به رانت های رسوب کرده برخی کسب وکارها اختتام می دهد.
توانگر در ادامه اشاره کرد: ما جلوی بودجه پر از ناترازی و تورمی دولت ناکارآمد سابق را تا حد توان گرفتیم، ما برای نخستین بار با مالیات به سراغ تاریکخانه های مافیای کنکور رفتیم، برای گرفتن مالیات از شاخ های اینستاگرامی و خانه ها و ماشین های لوکس قانون نوشتیم.
وی با اعلان اینکه رتبه بندی معلمان هم در دست بررسی می باشد، اظهار داشت: مجلس دهها اقدام خوب دیگر نیز انجام داده است اما حواشی که برخی طرح ها، اظهارنظرها و اقدامات هزینه ساز عده ای از همکاران ایجاد کرد، سبب شده این اقدامات، خوب دیده و شنیده نشود. چرا باید هزینه رفتار و گفتار برخی افراد را کل مجلس بپردازد؟
توانگر اظهار داشت: فراموش نکنیم این سفارش دلسوزانه و صریح مقام معظم رهبری را که مراقب باشید که با عمل و یا گفتار خودتان به مخالفان کمک نکنید سفارش من هم همین است. رفتار و گفتار در درون مجلس یازدهم باید به شکلی باشد که حرف و رویکرد مخالفین این مجلس را تایید نکند.

23219

1400/08/18
20:55:57
0.0 / 5
923
تگهای خبر: تصویب , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام