بازدید هیاتی از کمیسیون امنیت ملی از مرکز ملی عملیات امنیت

بازدید هیاتی از کمیسیون امنیت ملی از مرکز ملی عملیات امنیت

پارلمان ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بازدید اعضای این کمیسیون از مرکز ملی عملیات امنیت آگاهی داد و اظهار داشت که نمایندگان در مرکز مدیریت راهبردی افتا (امنیت فضای تبادل اطلاعات) در جریان کارکرد و ماموریت ها و محدودیت های این مجموعه قرار گرفتند.


محمود عباس زاده مشکینی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی از مرکز مدیریت راهبردی افتا اظهار داشت: در جریان این بازدید نحوه مدیریت، پیشگیری و مقابله با تهدیدات و حملات سایبری به ویژه حملات سایبری اخیر در زمینه وزارت نفت و راه و شهرسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: عرصه نوین دفاعی کشور، در زمینه سایبر بطور طبیعی با تهدیدات جدی از جانب دشمن مواجه می باشد البته بحمدالله در این مرکز خیلی از حملات به موقع شناسایی و دفع و پیشگیری می شود.
عباس زاده در آخر اصرار کرد که برای کاهش لطمه پذیری های زیرساخت های حیاتی این مرکز یک رصد دائمی و مستمر روی تهدیدات دارد پس بدیهی است که تقویت سخت افزاری و نرم افزاری این مجموعه اجتناب ناپذیر است که در جهان پیچیده امروزی امنیت اساسی ترین مولفه مانایی و توسعه کشور است.
منبع:

1400/08/24
20:59:22
0.0 / 5
859
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام