خضریان تشریح كرد

مصوبات بازدید میدانی تعدادی از نمایندگان از استان یزد

مصوبات بازدید میدانی تعدادی از نمایندگان از استان یزد

به گزارش پارلمان ایران دات کام سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از پیگیری آبرسانی به روستاهای استان یزد تا تکمیل پروژه های عمرانی در مسافرت تعدادی از نمایندگان به همراه نایب رییس مجلس شورای اسلامی به این استان اطلاع داد.


علی خضریان در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح سفر تعدادی از نمایندگان به استان یزد، بیان نمود: پیرو سفرهای نظارتی نمایندگان به مناطق مختلف کشور روز پنجشنبه به همراه آقایان علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی، سیدعلی موسوی ملکان از فراکسیون مناطق محروم و به دعوت جلیل میرمحمدی نماینده مردم میبد و تفت با سفر به استان یزد و بازدید از این دو شهرستان و مشاهده مشکلات و معضلات آنها، جلسه ای با حضور مسؤلان ملی و استانی در استانداری یزد برگزار شد که در این نشست تصمیماتی برای رفع سریعتر این مشکلات اتخاذ شد.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به مصوبات این جلسه، بیان نمود: با عنایت به لزوم آبرسانی به ۲۶۶ روستای شهرستان تفت مقرر گردید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مجوزهای لازم به منظور تأمین بخشی از نیاز آبی میان مدت این طرح آبرسانی را در قالب مصوبه دفتر مطالعات و بررسی های فنی آبفای کشور به منظور انتخاب سرمایه گذار بخش خصوصی به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب در روز با استحصال شیرین سازی آب از منطقه کفه مرتاضیه و طاقستان صادر کند.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: همینطور ساخت ۲ باب مخزن ۵ هزار متر مکعبی در شهرهای تفت و میبد به منظور افزایش زمان تاب آوری تاسیسات آبرسانی شهرهای مذکور جهت زمان های قطع آب انتقالی برای سال ۱۴۰۱ تأمین اعتبار گردید. با عنایت به بررسی های میدانی و برآورد کارشناسی صورت گرفته مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه های بهداشت و درمان این شهرستان ها مورد نیاز می باشد، در جلسه مصوب شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مبلغ ۷۰ میلیارد تومان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان قرار دهد و مبلغ ۲۰ میلیارد تومان هم توسط استانداری یزد تأمین گردد تا مابقی هزینه ها هم با مساعدت خیرین استان تامین گردد.
ایشان در ادامه تاکید: در جلسه همینطور جهت تکمیل و تحویل مجموعه طرح اقدام ملی مسکن شهرستان تفت مقرر گردید، پیمانکار با نظارت و پیگیری مستمر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه اندازی سه بلوک را حداکثر تا آخر دیماه سالجاری، سه بلوک را حداکثر تا آخر فروردین ۱۴۰۱ و دو بلوک را حداکثر تا آخر تیر ۱۴۰۱ به اتمام رساند. همینطور مقرر گردید استانداری یزد پیگیری لازم جهت پرداخت تسهیلات بانکی به ذینفعان را در دستور کار قرار دهد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: همینطور مقرر گردید ۱۲.۹ هکتار از اراضی بیده میبد که متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد، بعد از الحاق به محدوده قانونی، جهت تأمین زمینهای مورد نیاز قانون جهش تولید مسکن مورد استفاده قرار گیرد. همینطور ۲۰.۱ هکتار از اراضی سعیدآباد هم که متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، به روستای سعیدآباد میبد الحاق شود تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به ساخت و واگذاری عرصه و اعیان به صورت مالکیتی به متقاضیان حائز شرایط اقدام نماید.
وی ادامه داد: پیرو رجوع رزمندگان، جانبازان و خانواده های ایشان در روستای کاظم آباد میبد بابت مشکلات تخصیص زمین برای راه اندازی مجموعه ۳ هزار قطعه زمین جهت راه اندازی مسکن، مقرر گردید شورای برنامه ریزی و توسعه استان، بعد از الحاق زمینهای مورد نیاز، به هر فرد حائز شرایط حداکثر یک قطعه زمین اختصاص داده و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم پروانه صادر نماید.
خضریان در ادامه خاطرنشان کرد: در این سفر مقرر گردید برای آسفالت جاده شهرک صنعتی تفت، ۳۰۰ تن قیر توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تخصیص داده شود تا پروژه توسط شرکت شهرک های صنعتی و شهرداری اجرا شود و اجرای آسفالت راه رکن آباد به کمربندی مزرعه کلانتر به طول یک کیلومتر توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای صورت گیرد. همینطور مقرر گردید آسفالت محور عبوری نیر با اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای صورت گیرد و اجرای آسفالت مسیر منتهی به اردوگاه فرهنگی تربیتی شیرکوه (متعلق به سازمان بهزیستی کشور) توسط شهرداری نیر صورت گیرد و مبلغ یک میلیارد تومان جهت تعمیر و بازسازی ماشین آلات راهداری این حوزه انتخابیه تخصیص داده شود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: جهت تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن خانواده های دارای حداقل دو عضو معلول هم مقرر گردید به هر تعداد از متقاضیان حائز شرایط، سازمان ملی زمین و مسکن، برابر ضوابط مربوطه زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله با نظارت استانداری در اختیار متقاضیان قرار دهد. ساخت این مسکن ها می بایست حداکثر تا یک سال بعد از تحویل زمین آغاز گردد.
نماینده تهران در ادامه ضمن اشاره به پیگیری مجلس جهت اجرایی شدن قانون جهش تولید و تأمین مسکن، بیان نمود: سازمان ملی زمین و مسکن، جهت تأمین زمین مورد نیاز این قانون در منطقه تفت، زمینهای مورد احتیاج به میزان ۴۳.۱ هکتار را بعد از الحاق توسط استانداری در اختیار این پروژه ها قرار می دهد. همینطور به منظور تأمین اراضی مورد نیاز برای این قانون در شهر تفت، ۴۳ هکتار اراضی مجاور بیده میبد الحاق گردد. ۱۵ هکتار اراضی مهرآباد هم توسط استانداری یزد و در صورت نیاز مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری، به محدوده قانونی میبد الحاق می شود.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت تقاطع غیر همسطح محور مواصلاتی تفت-ابرکوه، مقرر گردید جهت تکمیل این پروژه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور مبلغ ۷ میلیارد تومان را جهت تأمین میلگرد و پی سازی حداکثر تا آخر سال تخصیص دهد و برای تکمیل ۱۵ کیلومتر کنارگذر زارچ و اشکذر تا پل خورشید میبد، افزایش اعتبار در لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۱ توسط دولت پیگیری شود. همینطور مقرر گردید شرکت ساخت حداکثر تا آخر سال جاری، مبلغ ۷ میلیارد تومان هم به کمربندی شرقی میبد تخصیص دهد.
خضریان در انتها بیان نمود: در این نشست مصوب شد جهت ساماندهی محور تاریخی طریق الرضا(علیه السلام) تفت از باغ خندان تا محله گرمسیر، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان با مشارکت شرکت بازآفرینی شهری، شهرداری تفت، وزارت گردشگری و میراث فرهنگی و استانداری یزد تأمین و طراحی و اجرای این پروژه هم با نظارت استانداری بر عهده شهرداری تفت قرار گیرد. ضمن این که جهت احیای بافت تاریخی راسته بازار میبد، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان توسط شرکت بازآفرینی شهری و شهرداری میبد تخصیص داده شود. طراحی و اجرا هم با نظارت استانداری بر عهده شهرداری میبد خواهد بود. با توجه به ضرورت پشتیبانی از مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی محبت میبد، مبلغ ۱ میلیارد تومان حداکثر تا ۱۵ روز آینده توسط سازمان بهزیستی تخصیص داده شود و همینطور مقرر گردید ۱۳۰ میلیون تومان برای کمک به فعالیتهای قرآنی، فرهنگی، تبلیغی و امور بانوان و هیأت مذهبی توسط سازمان تبلیغات اسلامی به دو شهرستان میبد و تفت تخصیص داده شود.
منبع:

1400/08/28
14:03:44
0.0 / 5
922
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پروژه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴