اعتراف قالیباف به کوتاهی ها در تصمیم گیری ها

اعتراف قالیباف به کوتاهی ها در تصمیم گیری ها

به گزارش پارلمان ایران دات کام ایلنا نوشت: رییس مجلس شورای اسلامی بر مردمی سازی و کوچک سازی کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید نمود.محمدباقر قالیباف امروز در همایش سراسری مدیران این نهاد با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم عسگراولادی بعنوان نماینده امام خمینی (ره) در کمیته امداد از کوشش های ایثارگرانه امدادگران در خدمت رسانی به محرومان و مستضعفان تقدیر و تشکر کرد.
وی با اشاره به وظایفی که در قانون اساسی برعهده مجلس شورای اسلامی برای خدمتگزاری به مناطق محروم و مردم مستضعف است، اظهار داشت: محرومیت زدایی و حرکت در جهت پشتیبانی از مستضعفین جامعه از وظایف اصلی قانون گذار و مجلس شورای اسلامی است و محرومیت زدایی حق مسلم این قشر محسوب می شود.
رئیس مجلس اضافه کرد: ما محرومین جامعه را در پشت خاکریزهای دشمن و مدافعین حرم دیدیم که در عین محرومیت بدون توقع تلاش می کنند و خون هم می دهند.
قالیباف اظهار داشت: شما عزیزان کمیته امداد ما را در کنار خود بدانید و ما حتما عضوی از مجموعه شما هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که موضوع فقرزدایی در اسلام نه یک موضوع طبیعی و نه اجتناب ناپذیر است، اضافه کرد: ما از دین این را فهم کرده ایم که باید با یک سازوکار، تشکیلات و حکمرانی صحیح و مهندسی اجتماعی خوب و نوآوری ها در عرصه های اجتماعی و اقتصادی بتوانیم عدالت اجتماعی را پیاده نماییم در غیر این صورت ما منفعل هستیم.

وی با تاکید بر این که نباید در جنگ فقر و غنا تسلیم شویم، اضافه کرد: ما وظیفه داریم بایستیم و تسلیم نشویم. ما باید با تصمیم سازی و تصمیم گیری های خوب و تلاش مضاعف و منطقی در مقابل فقر بایستیم.
قالیباف با اشاره به این که مستضعف کسی است که قابلیت و استعداد بالقوه در او وجود دارد که قابل بالفعل شدن نیست، اضافه کرد: وظیفه ما این است که استعدادهای بالقوه را بشناسیم و موانع آنها را برداریم و به بالفعل تبدیل نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های کشور در عرصه های تولید و سازندگی، اظهار داشت: ما در کشور کمبود پول و امکانات نداریم بلکه باید تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها به شکلی باشد که به کشور و مردم لطمه وارد نسازد.
رئیس مجلس اضافه کرد: ما کشوری هستیم که روزانه بیش از ۵ میلیون بشکه نفت با احتساب انرژی های مختلف فسیلی و... مصرف می نماییم در صورتیکه هیچ کجای دنیا چنین اتلاف مصرف انرژی را ندارند.
قالیباف اظهار داشت: بنده و امثال بنده در تصمیم گیری ها و سیاستگذاری و نیز حکمرانی ها مقصریم که شجاعانه و به نفع کشور تصمیم نمی گیریم و باید رویکرد تصمیم گیری های مسئولان کشور به سمت تصمیمات شجاعانه باشد.
وی اشاره کرد: به سهم خودم هیچ گاه این موضوعات را فراموش نمی کنم و اگر لازم باشد آبروی خودرا پای این کار و برای رسیدن به اهداف کشور خواهم گذاشت.
اهدای نشان والی مهر به رییس مجلس
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در همایش سراسری مدیران این نهاد، نشان والی مهر را تقدیم رییس مجلس شورای اسلامی کرد.
نشان والی مهر به نام مرحوم حاج عبدالله والی از مردان الگوی جهادی است که قبل از انقلاب اقدامات جهادی در منطقه دولاب داشتند و با یاران انقلاب به مردم محروم خدمت می کردند.
در سال ۱۳۶۱ حاج عبدالله والی توسط آقای عسگراولادی نماینده امام در کمیته امداد امام خمینی (ره) ماموریت حضور در بشاگرد را یافت و ۲۳ سال در آن منطقه به خدمتگزاری پرداخت.
وی بعنوان یکی از بنیانگذاران کارهای جهادی شناخته می شود.
در مراسم اهدای این نشان رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) از اقدامات جهادی و خیرخواهانه رییس مجلس شورای اسلامی در مناطق محروم تقدیر و تشکر کرد.
23219


منبع:

1400/08/28
22:23:58
0.0 / 5
914
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام