ماجرای توافق موقت ایران و 1 بعلاوه 4 از زبان یک نماینده مجلس

ماجرای توافق موقت ایران و 1 بعلاوه 4 از زبان یک نماینده مجلس

مهر نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مذاکرات ایران با ۱+۴ هشتم آذر ماه در وین انجام می شود و مبحث مذاکرات لغو تحریم ها ضد ایران است.


ابوالفضل عمویی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در مورد امکان توافق موقت ایران و ۱+۴ عنوان کرد: آنچه در رسانه های آمریکایی بعنوان توافق موقت انتشار یافته هنوز به صورت جدی از جانب مقامات ۱+۴ اعلام نشده است. ما با آمریکایی ها مذاکره ای نداریم و طرف مذاکره ما ۱+۴ است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مذاکرات ایران با ۱+۴ هشتم آذر ماه در وین انجام می شود و مبحث مذاکرات لغو تحریم ها ضد ایران است. بدون لغو تحریم ها امکان این که ایران به توافق برجام برگردد و اجرای پاراگراف ۲۶ و ۳۶ را کنار بگذارد، وجود ندارد.
عمویی با اشاره به اینکه ایران تعهدات خود در برجام را اجرا کرده است، اظهار داشت: گام های کاهش تعهدات از جانب ایران بر مبنای توافق نامه برجام برداشته شده است. توافق موقت فعلا مبحث جدی نیست.
وی با اشاره به اینکه مذاکرات وین با دستور کار لغو تحریم ها صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: پیشنهادهایی که انتفاع اقتصادی ایران در آن در نظر گرفته نشود مورد توجه مذاکره کنندگان قرار نخواهد گرفت. انتفاع اقتصادی ایران باید به صورت موثر و قابل اندازه گیری باشد. 23231

1400/08/29
20:35:03
0.0 / 5
802
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام