قالیباف:

عذر محدودیت اقتصادی در ورزش پذیرفته نیست

عذر محدودیت اقتصادی در ورزش پذیرفته نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع پیشکسوتان و مدال آوران آسیایی اظهار داشت: مشکل کشور ما نبود نقشه راه مدون و مدیریت صحیح است به همین خاطر عذر محدودیت اقتصادی در حوزه ورزش پذیرفته نیست.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در آیین رونمایی از سردیس طلایه داران بازی های آسیایی کفت: ورزش یک مبحث چندجانبه است، ورزش از یک نظر یک پدیده مهم اجتماعی است و از نظر سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بسیار حائزاهمیت است. کمتر پدیده ای را می توان پیدا کرد که با روح، جسم و حتی سیاست ارتباط داشته باشد.
رئیس مجلس اظهار داشت: در ورزش هزینه وجود ندارد هرچه هست سرمایه گذاری است. هم برای امروز و هم برای آینده اگر از ورزش غفلت نماییم هزینه های سرسام آوری در زمینه اجتماعی به بار می آید که باید صدها برابر برایش هزینه نماییم و در نهایت آن طور که باید وشاید جبران نمی گردد.
قالیباف با اشاره به فعالیتش در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و شهرداری تهران اظهار داشت: ورزشکاران یین المللی ما سفیران فرهنگی ما هستند آنها فقط الگو برای جوانان نیستند بلکه بعنوان نماد فرهنگی شناخته می شوند به این منظور در هر کجا که توفیق خدمتگذاری داشتم از امر ورزش غفلت نکردم امیدوار هستم همیشه نگاه حداکثری به ورزش وجود داشته باشد.
وی با اعلان اینکه ورزش عمومی و قهرمانی لازم و ملزوم یکدیگر هستند اظهار داشت: در قالب وظایفی که در مجلس برعهده دارم مساله ورزش را دنبال خواهم کرد اگر تا اینجای کار مصوبات ما اشکالاتی دارد تلاش ما اصلاح آن خواهد بود.
نماینده مردم تهران در مجلس نسبت به درخشش بیشتر ورزشکاران ایرانی در عرصه بین المللی ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: استعدادهای زیادی در کشور است طبیعی است محدودیتهای اقتصادی و کرونائی داریم اما همیشه باور داشتم مشکل کشور ما نبود امکانات نیست مشکل کشورمان نبود نقشه راه مدون و مدیریت صحیح در سطوح مختلف است به همین خاطر عذر محدودیت اقتصادی در زمینه ورزش پذیرفته نیست.
وی در آخر اظهار داشت: یکی از خصوصیت های موفقیت در هر عرصه ای مردمی سازی فعالیت است هرچه کارها را دولتی تر نماییم و در پیچ و خم بروکراسی گیر بیفتد خلاقیت از بین می رود. در اقتصاد و فرهنگ هم همین ماجرا وجود دارد تجربه نشان داده وقتی کاری می تواند با مردم صورت گیرد نباید در آن دخالت نماییم.
در آخر این مراسم سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته المپیک، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک و وزیر ورزش و جوانان حضور داشتند و از سردیس علی باغبان باشی و تیمور غیاثی در رشته دوومیدانی، میررسول رئیسی و هوشنگ کارگرنژاد در رشته وزنه برداری، و راضیه شیرمحمدی مدال آور پارالمپیک رونمایی کردند.1400/09/02
16:26:21
0.0 / 5
960
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام